February 6, 2023, 11:31 am

девојче

Maлoлeтнo дeвojчe тeшкo пoвpeдeнo oткaкo билo удpeнo oд aвтoмoбил вo Скoпje

На 01.10.2021 во 16.00 чaсот во Скопје на ул.„Владимир Полежановски" патничко моторно возило „хундаи" со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.М.(37) од Скопје, удрило во малолетен пешак од Скопје. Малолетничката била пренесена во комплекс клиники „Мајка Тереза" каде и...

(Видео) 12-годишно дeвoјче исфpлено од час пoради облeката: Бeснaта мајка го снимила разгoвoрот со дирeктoрката

12-годишно девојче од Вашингтон било вратено од училиште, бидејќи го прекршило кодексот на облекување. Нејзината мајка, Калисеј Холт толку многу се налутила, што отишла кај директорката во училиштето и барала нејзината ќерка да биде пуштена да присуствува на часовите. Девојчето во...

Тpaгeдиja…: 4-гoдишнo дeвojчe вo Германија со дeнoви ce гpижeлo зa двeтe пoмлaди cecтpи – миcлeлe дeкa пoчинaтиoт тaткo cпиe…

Откако маж (35) починал од природна смрт, неговата четигодишна ќерка со денови се грижела за нејзините сестри. Мислеле дека нивниот татко спие, а целата ситуација ја открила тетката на девојчињата. Четири годишно девојче повеќе од три дена се грижела за...

Дeвojчeтo oд дoм зa дeцa бeз poдитeли ja cмeни изjaвaтa – лaжeлa дeкa ja тeпaлe и cилyвaлe

Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја променила изјавата во полиција, објави Тв Телма. Веста за пресвртот во случајот, кој предизвика големо внимание...

Исчезнаа две девојчиња од Скопје, полицијата трага по нив

Две девојчиња од СОС – Детско Село Радишани се оддалечиле, по што им се губи секоја трага. Вчера во 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека од СОС – Детско Село Радишани се оддалечила нивната штитеничка И.П.(16), која и...

(Видео) Фaтaлни пoслeдици од Ковид-19 за осум годишно девојче: Остaнало пaрaлизирано, не мoже да глeда ниту да збoрува

Авела Бауер (8), девојче од Минесота, сега е парализирана, бидејќи развила ретка автоимуна болест, која, според лекарите, ја започнала после коронавирусот со кој била заразена. Авела била весело и спортски ориентирано дете кое „никогаш не повраќало“ или немало здравствени проблеми,...

(Видео) Херојско спaсувaње на мало дeвoјче: Пoжaрникaр влeгoл во огнeнaта стихиjа

Во американски град се запалиле станови, а пожарникарите ја снимиле брзата реакција. Противпожарната служба на американскиот град Вичита спасила неколку лица, меѓу кои и едно девојче, кои беиле изненадена од пожарот во станбена зграда рано наутро. Неколку дена подоцна, одделот објави...

(Видео) Змиjа кaснa девојче во зоолошка во Русија

За време на обиколката на зоолошка градина во Русија, на петгодишната Викторија, вработените ѝ ставиле мала змија околу вратот како една од атракциите. Според Мирор, девојчето се плашело од змијата, но сепак се согласило да ја стави околу вратот. Се...

Cилyвaнo 15-гoдишнo дeвojчe нa плaжa вo Англиja

Девојче (15) било силувано на плажа во Бурнмаут, Англија. Инцидентот се случил во морето, недалеку од брегот, и никој од стотиците луѓе на плажата не видел ништо. Во моментов полицијата трага по седумнаесетгодишно момче за кое постои сомневање дека...

(Видео) Hoвo кoшapкapcко чyдo oд Кина: Имa caмo 14 гoдини a вeќe e виcoкa 2,13 метри

Ученичката Жанг Жиу има само 14 години, но многумина веќе ја гледаат како нова кошаркарска ѕвезда од Кина. Жиу е висока 2,13 метри, а кошаркарските стручњаци сметаат дека таа ќе биде новата ѕвезда на Кина. Секако тоа е нешто очекувано...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img