December 8, 2022, 7:52 am

Дедо Мраз

(Видео) Подводeн Дедо Mраз го исчисти дното на Охридското Езеро

Наместо подароци охридскиот подводен дедо Мраз носи отпадоци кои ги чисти од дното на Охридското езеро, а ги фрлиле несовесните граѓани.Никола Паскали и неговиот тим од НК „Акватек“ традиционално за Новогодишните и Божиќните празници од под вода го собираат...

На cpeќaтa нa дeцaтa и нeмa кpaј: Пoжapникapитe гo дoнecоa Дедо Мраз на Дeтcкaтa клиникa

Дедо Мраз со помош на пожарникарите од Бригадата за противпожарна заштита на Град Скопје денеска дојде да ги израдуваа децата хоспитализирани на Универзитетската клиника за детски болести.Точно во 9 часот, возачот на противпожарното возило ги вклучи сирените во чест...

Виртуелен Дедо Мраз ќе ја спaсува долгогодишната традиција во Шпанија

Генијалниот Дедо Мраз си постави мисија да го спаси Божиќ во Шпанија испраќајќи видео пораки до децата кои не се во можност да го пречекаат годинава поради пандемијата на коронавирусите „Мислевме дека ќе работиме преку Зума, Скајп и ќе користиме...

Дедо Мраз зacтрелал две лица во Сараево

Во Сараево, на Башчаршија, две лица биле ранети од огнено оружје. Напаѓачот кој ги ранил бил облечен во костум на Дедо Мраз, пренесуваат медиумите во БиХ. Според очевидци, маж во костум на Дедо Мраз набрзина се движел по улицата, по...

Hа која возраст е најдобро да му кажете на детето дека Дедо Мраз не постои?

Детски психолог д-р Гамер смета дека родителите треба да ја откријат вистината за Дедо Мраз на деца на возраст од 10 или 11 години, или дека постојаното лажење може да има посериозни последици. Како што стареат децата, тие стануваат сè...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img