March 28, 2023, 11:58 am

делегати

Љупче Николовски му подготвува пуч на Зоран Заев во СДСМ?

„Млад премиер, млад претседател, млад градоначалник“ е пораката испишана на ФБ постот на Љупчо Николовски, на која се гледаат вицепремиерот за борба против корупција, претседателот на општинската организација на СДСМ во Крива Паланка и кандидатот за градоначалник. Лошите рејтинзи, незадоволството...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img