October 6, 2022, 9:02 pm

Денот на настава на турски јазик

Честитка по повод 21 декември – Денот на наставата на турски јазик од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Дозволете во мое лично име и во име на партијата ВМРО-ДПМНЕ да го честитам на сите припадници на турската заедница во Македонија националниот празник на Турците во Република Македонија, 21-ви Декември Денот на настава на турски јазик, ова денеска...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img