ден на воздухопловството

Добре дојдовте во 6-та генерација борбени авиони

Многу подалеку и побрзо од Стелт генерацијата Од 2010 година до денес, се уште траат размислувањата на геополитички план, каде одиме со вооружувањето во светот и што е следно. Ако стратешки го разголиме правецот на развој, лесно ќе препознаеме дека...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img