депонија Буково

(Видео) Kaтacтpoфa…: Дeпoниjaтa нa Бyкoвo „eкoлoшкa 6oмбa“ зa охpидcкиoт peгиoн

е стивнува чадот од депонијата на Буково. Страшната и неподнослива миризба на запален отпад цело лето им е секојдневие на жителите од околните села, а ниту локалната ниту централната власт немаат никакво конкретно решение за овој горлив проблем. Граѓаниските активисти...

(Видео) Poкoт тeчe, нaдлeжнитe cпиjaт, нeвлaдинитe kpитикyвaaт – Дeпoниja Буково и нaтaмy фyнкциoниpa

Истекува рокот на Унеско за затворање на депонијата Буково – државата и градот Охрид на располагање имаат уште само два и пол месеци да се справат со дивата депонија и да изнајдат решение за регионална депонија. Буково е еколошка...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img