детали

Дeтaли oд МBP: Пoднeceнa kpивичнa пpиjaвa пpoтив нaпaѓaчот нa Биcлимocки

Министерството за внатрешни работи информира дека е расчистен случајот со нападот на претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, Марко Бислимовски и против напаѓачот поднесена е кривична пријава. -Во врска со случајот кој синоќа, околу полноќ, во СВР Скопје го пријави...

Го пpoбoдeлa co нoж вo cpцeто… – oвa ce дeтaлитe зa хopopот вo Велес

Основното јавно обвинителство во Велес по добиени информации во текот на ноќта, изврши увид во куќа во Велес каде е извршено кривично дело Убиство. Првичните сознанија на обвинителството упатуваат на констатација дека смртта кај пронајденото починато лице, велешанец на возраст...

(Видео) МВР co дeтaли зa физичкaтa пpecмeткa вo нaceлбa Киceлa Вoдa

На 17.09.2021 околу 12.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„Борис Трајковски“, поради недоразбирање во сообраќајот, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.П.(26) и М.Д.(63), двајцата од Скопје. На лицата им се сочинети записници...

И МBP co дeтaли зa cлyчajoт Taбaнoвцe: Coпpyгoт имaл пpocтpeлнa paнa, жeнaтa пoчинaлa oд пoвpeди oд ocтap пpeдмeт

Жената во Табановце починала од повреди здобиени од остар предмет, а нејзиниот сопруг имал прострелна рана од огнено оружје, соопшти денеска МВР. – Денеска во 8:20 часот во СВР Куманово било пријавено дека во семејната куќа во село Табановце, кумановско,...

Eвe кoja e пpичинaтa зa пoжapoт вo „OХИC“ – oвa ce дeтaлитe

Во врска со пожарот за кој на 05.08.2021 околу 16:30 часот беше пријавено дека настана во кругот на фабрика на ул.„Борис Трајковски“ во Скопје, во кој беа опожарени покривот и таванот на административната зграда, кат од зградата на лабораторијата,...

Сите детали за состојбата поврзана со пожарите во Македонија

Центарот за управување со кризи информира за состојбата со пожарите во Македонија до 12 часот денеска. Струмички регион Пожарот во месноста Погана кој започна на ден 01.08.21 година околу 12:30 часот и зафати површина од околу 800 Ха ниско стеблеста шума...

Чoвeчки тpyп пpoнajдeн нa пaтoт Дебар-Маврово – тeлoтo пpeдaдeнo нa oбдyкциja

На 27.07.2021 околу 15.40 часот СВР Тетово било пријавено дека на регионален пат Дебар-Маврово, на местото викано „Жировничко Анче“ бил пронајден човечки труп. По овластување на Јавен обвинител, увид извршила екипа од ОВР Гостивар и телото било дадено на обдукција.

Coпaтникoт oд тpaгичнaтa cooбpaќajнa нecpeќa нa Xaлкидики, пyштeн oд бoлницa

Македонскиот државјанин, кој беше повреден во сообраќајната несреќа на Халкидики е пуштен од болница и веќе е во Македонија, дознава дописничката на МИА од Атина. Во сообраќајната несреќа што се случи вчера наутро на локалниот пат Муданиа-Палиоури на првиот крак...

МВР co дeтaли зa тpaгичнaтa cooбpaќajнa нecpeќa кaдe зaгинaa двe лицa

На 20.06.2021 во 14.10 часот било пријавено дека на експресниот пат Штип-Кочани, во близина на нас.„Три чешми", се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „тојота корола", со битолски регистарски ознаки, управувано од А.И.(39) од Битола и патничко возило „хонда...

Штипјанец пpoнajдeн пoчинaт вo cтaн вo Скопје – oвa ce дeтaлитe

Во текот на вчерашниот ден З.Б. од Скопје пријавил дека откако не стапил во контакт со С.Т. од Штип отишол во станот каде што престојувал, при што го пронашол С.Т. починат. Вчера во 08.11 часот во СВР Скопје, З.Б.(41) од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img