дете

Пронајдено детето кое пред повеќе од еден месец исчeзна од Јавна установа за згрижување на деца

На 16.12.2021 во 15.00 часот во СВР Скопје, од Јавна установа за згрижување на деца било пријавено дека на 15.12.2021 во установата се вратил нивниот штитеник Р.Џ.М.(14), за кој на 13.11.2021 беше пријавено дека се оддалечил од установата.

(Видео) Ја грaбнa од рацете на бабата: Обид за киднaпиpање на мало девојче среде бел ден

Маж се обидел да киднапира девојче среде бел ден на улиците на Бронкс во Њујорк, а овој шокантен настан беше снимен од една од блиските безбедносни камери. Со тригодишното девојче во моментот на киднапирањето била нејзината баба, која покрај со...

Австрија во шok: Тинејџер бeгaлeц од Авганистан cилyвaл седумгодишно девојче и го пpeтeпал татко и, доби само 30 месеци затвop

Судот во Австрија осуди тинејџерски бегалец од Авганистан на 30 месеци затвор, од кои е должен да одлежи само 10, откако сексуално злоставувал седумгодишно девојче. На жртвата и е доделена отштета од 500 евра. Во средата, судот во Рид, Горна...

Tpaгедија: Починa двегодишно дете кое со koвид, изглaднeто и дexидpиpано било донесено на Kлиниката за детска хиpypгија

УК за Детска хирургија во Скопје, до Центарот за социјални грижи и до СВР Скопје пријави случај за две годишно дете, со долга историја на болести, кое од страна на згрижувачко семејство во тешка состојба било донесено на Клиниката,...

Уапсена 28 годишна мајка од Дебар: Го тeпaла синот и го тepала да питaчи, детето завршило во болница поради повpeдите

На 14.09.2021 година во ОВР Струга приведена е М.Н.(28) од Дебар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете". Таа, околу 15.30 часот на улицата „Климетица" во Струга физички го нападнала својот осум...

Heнopмaлнa paбoта…: Мајка од Дебар гo пpиcилyвaлa мaлoтo дeтe дa питaчи и гo пpeтeпaлa

На 14.09.2021 година во ОВР Струга приведена е М.Н.(28) од Дебар, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“. Таа, околу 15:30 часот на улицата „Климетица“ во Струга физички го нападнала својот осум...

Пpoбоден мaлолетниk во тeпачka во спортската сала во Радишани

На 12.09.2021 во 23.30 часот во СВР Скопје, В.С.(38) од Радовиш пријавил дека околу 16.00 часот во спортска сала во населба Радишани во Скопје, по претходно нарушен јавен ред и мир со физичка пресметка помеѓу повеќе малолетници, неговиот малолетен...

Дете пaднa од балкон на шести кат во Охрид

Дете падна од балкон од зграда во населбата Христо Узунов во Охрид. Детето е пренесено во болница со многу скршеници. Според порталот „Охрид1.мк“ се работи за мало девојче кое паднало од шести кат. Повеќе информации се најавуваат наскоро.

Иcчезна 13 годишно дете од домот за згpижување на деца Скопје

На 14.07.2021 во СВР Скопје било пријавено дека од Јавна установа за згрижување на деца Скопје самоволно се оддалечил С.Ј.(13) од Битола, кој и претходно во повеќе наврати се оддалечувал и бил враќан назад. Се преземаат мерки за пронаоѓање...

21 годишен возач со „Мерцедес“ yдpил во дете со велосипед во Битола

На 08.06.2021 во 21.20 часот во СВР Битола било пријавено дека на крстосницата од ул.„Партизанска“ и ул.„Ѓорѓи Наумов“ во Битола, патничко моторно возило „мерцедес“ со битолски регистарски ознаки, управувано од И.Т.(21) од Долно Оризари удрило во велосипед управуван од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img