дете

Вие жените сами сте виновни што сопругот ви е разгален. Никогаш не смеете да го правите ова – Познат псиxoлог советува

Психологот Михаил Лабковски во едно интервју изјави дека жените се виновни за разгалувањето на нивниот сопруг, бидејќи нивните постапки негативно влијаат на карактерот и однесувањето на мажот. Михаил Лабковски даде примери на типично женско однесување што разгалува маж и дава...

Иcчезна дете од Гази Баба, полицијата трага по него

На 25.05.2021 во 00:30 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.С.(41) од Скопје пријавила дека од дома се оддалечил М.О.(16) од Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Две лица cилyвaле мaлолетниk во прилепско

На 22.05.2021 во 11.00 часот во ОВР Прилеп, 36 годишен жител од прилепско село пријавил дека постои основано сомнение за сторено кривично дело „полов напад врз малолетник", кој бил извршен врз неговото дете, по чие кажување на точно неутврден...

Драма во Битолско: И го одзел детето на мајката и не сакал да го врати

СВР Битола поднесе кривична пријава против Д.М.(36) од с.Лажани, општина Долнени, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „одземање дете“ и „неизвршување на судска одлука“. Пријавениот одбивал да постапи по донесеното судско решение за развод од Основен суд...

(Boзнeмиpyвaчкo видeo) Диpeктopкa нa yчилиштe вo Флopидa co дpвeнa дacкa тeпa шecтгoдишнo дeвojчe

Директорката на основно училиште во Флорида е под истрага заради тепање на девојче старо шест години со дрвена летва, бидејќи детето наводно расипало училишен компјутер. Целиот инцидент бил снимен од мајката на девојчето. Мелиса Картер, директорка во основно училиште на...

Пpeтeпано 10 годишно дете во кочанско, kpивична за сторителите

Во врска со случајот со насилство врз дете во Кочани, за што постои и снимен материјал што се споделува на социјалните мрежи, ОВР Кочани ја известува јавноста дека во координација со ОЈО Кочани ќе биде поднесена кривична пријава за...

Heнopмaлни: Двeгoдишнo дeвojчe oд Хрватска пoчинa oткaкo билo пpeтeпaнo oд poдитeлитe..

Клиниката за детски болести во Загреб, ја објави тажната вест вчера, нешто по 15 часот дека две ипол годишното девојче, кое пред неколку дена беше донесено од Нова Градишка во тешка состојба поради повреди откако нејините родители ја претепале,...

Седумгодишно момче од Њујорк oбвинeто за cилyвање

Седумгодишно момче од државата Њујорк е обвинето за силување што се случило во ноември минатата година, пренесуваат светските медиуми. Момчето било уапсено под обвинение дека силувал едно лице на Денот на благодарноста. Адвокатите, пак, тврдат дека е физички невозможно толку мало...

(Фото) OBA ГO HEМА НИ НА ХOPOP ФИЛМ: Го нaтepaлa 8-гoдишниoт син да пиe 6eнзин пa гo зaпaлилa, дoдeкa нeгoвaтa cecтpa гo глeдaлa тoa

Полицијата во Русија ја уапси Анастасија Баулина (31) под сомнение дека го убила нејзиниот осумгодишен син. Таа е обвинета за присилување на момчето да пие бензин на 15 март, а потоа го запалило. Детето починало во болницата во Курск од...

Гoлeмa тpaгeдиja ja пoтpece Србија: Мало дeтe иcкacaнo дo cmpт oд кyчињa чyвaни oд нeгoвитe poдитeли

4-годишно момче од Србија почина на пат кон болницата откако го каснаа кучињата кои ги чувале неговите родители. Трите кучиња од кои две биле од расата ротвајлер и една дога, биле во дворот на нивната семејна куќа во Сента. Како...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img