August 19, 2022, 12:56 am

детска Евровизија

Македонија освои деветто место на Јуниор Евросонг

Музичката група Дајте музика се претстави со нумерата „Green forces“ на најновото издание на детскиот избор на најдобрата песна на Евровизија, освојувајќи го деветтото место. Во процесот на гласањето, македонските претставници на евросонгот добија најмногу поени од Албанија(12), што беше...

(Видео) Македонија е горда на вас: Одличен настап на нашите претставници на детската Евровизија во Париз

Кристина, Анастасија, Миха и Филип од „Дајте музика“ имаа одличен настап на овогодишната детска Евровизија во Париз со песната „Green Forces“. Браво дечки, Македонија е горда на вас! Погледнете го нивниот настап. https://youtu.be/bsHPzngVq04
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img