October 2, 2023, 7:48 pm

дефект

Дел од Тетово наместо шест часа рестрикции по цел ден без водоснабдување

Во одредени делови од градот граѓаните наместо со шест часа рестрикции се соочуваат со речиси целосен прекин во водоснабдувањето. Такви проблеми се јавуваат во повеќе делови на градот, а пред се кај становите што се на повисоките катови во...

Дел од Струга без вода поради дефект во мрежата

Поради дефект во водоводната мрежа дел од Струга денеска е без вода. Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ информира дека без вода се реоните „Стара Стружанка“, „Мислешевски пат“ и „Стара Аполонија“. – Екипи на ЈП „Водовод и каналзиација“ – Струга се на...

Во Тетово шест часовни рестрикции во водоснабдувањето поради нов дефект на новиот водоснабдителен систем

Јавното комунално претријатие „Тетово“ од ноќеска ќе воведе шест часовни рестрикции во водоснабдувањето во градот. Образложението е дека има повторно дефект на новиот водоснабдителен систем кој носи вода од месноста Лешница. – Поради сериозен дефект на Ф-500 на линијата -Лешница,...

Паника во Франција: Затворена нуклеарната централа Сиво поради дефект

Францускиот енергетски гигант ЕДФ објави дека открил дефекти на цевките во безбедносниот систем на нуклеарната централа Сиво и дека ќе затвори уште еден погон бидејќи користи ист тип на реактор. Најголемиот француски снабдувач со електрична енергија изјави дека открил дефекти...

Повеќе струшки села добија струја по 30 часа, ЕВН работи на санација на мрежата

Жителите на струшките села Лабуништа, Подгорци и Боровец по речиси 30 часа добија електрична енергија. ЕВН соопшти дека нема нови дефекти во дистрибутивната мрежа, а интензивно се работи за санација на мрежата и наскоро се очекува да се стабилизира снабдувањето...

Голем дефект на системот за електроснабдување во Охридско-струшкиот регион

Нешто пред пладне дојде до прекин во снабдувањето со електрична енергија во Охрид, Струга и делови од Дебрца. Причина за големиот дефект кој без електрична енергија остави над 100.000 жители на регионот, неофицијално, е голем дефект на системот. Прекин во снабдувањата...

Пoлoвинa Скопје yтpe бeз вoдa пopaди дeфekт

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 18.08.2021 година (среда) поради дефект на затварач Ф-500 мм на крстосницата од улиците Цветан Димов и Џон Кенеди, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од следниве улици: Џон Кенеди, Цветан...

Kaтacтpoфa: Haceлби вo Тетово тpи дeнa бeз вoдa – ce нocaт цeвки вo плaнинa зa caниpaњe нa дeфekтoт

Жителите на одредени населби во Тетово три дена се соочуваат со 24-часовен прекин во снабдувањето со вода за пиење. Станува збор за повисоките делови од градот кои се најпогодени од дефектот и воведените рестрикции овие два дена. – Два...

Ceдyм ceлa вo Општина Босилово бeз вoдa пopaди дeфeкт нa глaвниoт цeфкoвoд

Заради дефект на главниот цевковод од браната „Иловчанка“, преку кој се снабдува со вода Општина Босилово, седум населени места денеска и утре ќе немаат вода. Според градоначалникот на Босилово Зоран Зимбаков, се работи за голем дефект, а екипи работат на...

Поради дeфeкт утре без вода ќе останат неколку улици кај Кванташки пазар

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 20.02.2021 година (сабота) поради уличен дефект од Ф – 200 мм на ул. Перо Наков б.б – во близина на Кванташки Пазар, во периодот од 12.00 часот па се до...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img