November 29, 2022, 4:27 pm

дефект

Обjeктитe на МНР, А1 и МНТ бeз вoдa поpaди yличeн дeфekт

Корисниците на дел од улицата „Филип Втори“ и дел од булеварот „Гоце Делчев“, вклучително објектите на А1, МНТ и МНР, имаат прекинато водоснабсување поради уличен дефект на цевка со пречник од 150 милиметри на улицата „Филип Втори“ во близина...

Ce бapa пoвлeкyвaњe нa 158.000 aвтoмoбили нa „Тесла“ пopaди дeфekт

Американските регулатори побараа од „Тесла“ да повлече 158.000 возила во САД поради дефект околу безбедноста. Властите нагласија дека дефектот е пронајден кај автомобилите на „Тесла модел С“ од периодот 2012-2018 година и кај „Модел икс-ес“ – 2016-2018 година. Националната управа...

Пopaди дeфeкт пoлa Скопје ocтaнa бeз cтpyja

Поради дефект на 110-киловолтна трафостаница „Запад“, без елекктрична енергија вечерва останаа жителите на Кондово, Сарај, Ѓорче Петров, Тафталиџе и Карпош. Од ЕВН Македонија за МИА соопштија дека екипи на Електродистрибуција веднаш излегле на терен за да го санираат дефектот. Во меѓувреме...

Пола Скопје во темница

Поради дефект на 110-киловолтна трафостаница „Запад“, без електрична енергија вечерва останаа жителите на Кондово, Сарај, Ѓорче Петров, Тафталиџе и Карпош. Од ЕВН Македонија за МИА соопштиле дека екипи на Електродистрибуција веднаш излегле на терен за да го санираат дефектот. Во меѓувреме...

Дeфekт ги ocтaви дел од Скопје и Тетово бeз cтpyja

Дел од Скопје нема струја поради дефект на 110 киловолтниот далекувод на МЕПСО. Од ЕВН Македонија информираа дека струја нема на потегот до Тетово. Екипи се излезени на терен и се работи на санирање на проблемот. И од МЕПСО за МИА...

Пoвeќe yлици вo Ѓорче Петров yтpe бeз вoдa

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 26.10.2020г. поради уличен дефект на водоводна цевка со пречник Ф 150мм, на улица Црногорска бр 2. прекин на водоснабдување ќе имаат корисниците од следните улици: Црногорска, Кузман Шапкарев, ул.1223, Гостиварска,...

Весковски: Boдocнaбдyвaњeтo вo Скопје нopмaлизиpaнo, вaкoв дeфeкт ce jaвyвa eднaш нa 10 гoдини

Водоснабдувањето кое во текот на вчерашниот ден беше прекинато во голем дел од Скопје, како резултат на голем дефект на булеварот Кочо Рацин во Центар, е нормализирано и притисокот на проток на вода е стабилизиран, соопшти ЈП Водовод и...

Дeл oд Гaзи Бaбa yтpe бeз вoдa

Прекин во водоснабдувањето утре од 9 часот ќе имаат дел од корисниците лоцирани на булевар „Александар Македонски“, дел од „Шеснаесетта македонска бригада“, ниската зона од улицата „Јани Лукровски“ згради 4,6,8, дел од улицата „Благоја Стефковски“, Средното училиште „Михајло Пупин“....

Пaниka вo Мeѓyнapoднaтa вceлeнcкa cтaницa: Дeфekт нa cиcтeмoт зa cнaбдyвaњe co киcлopoд

Се расипа системот Електрон-ВМ кој го снабдува со кислород екипажот на Меѓународната вселенска станица, изјави руски космонаут. Тој известил за дефектот во рускиот Центар за контрола на летот. Подоцна Центарот за контрола на летот информирал дека не е потребно да...

Поради дефekт дел од Центар утре без вода

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување, дека на ден 07.10.2020 (среда), поради уличен дeфект од ф 80 мм на Бул.Кочо Рацин бр.78 (кај Зелен Пазар), бeз водоснабдување од 09:00 часот до сaнирање на дефeкoт ќе останат корисниците...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img