November 29, 2022, 2:40 pm

дефект

Дeл oд Општинa Карпош бeз вoдa

Корисниците од улиците „Варшавска", „Хелсински", „Ташкенска", „Мексичка" и „Хаванска" во Општина Карпош денеска од 8:30 часот ќе останат без вода за пиење. Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причина за прекинот во водоснабдувањето...

Oд yтpинaвa бeз cтpyja ќe бидaт дeлoви од пeт cкoпcки oпштини

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа денеска без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Гази Баба, Ѓорче Петров, Шуто Оризари, Сопиште и Карпош, соопштуваат од РЦУК – Скопје. Во периодот од 08:15 до 15:30 часот без...

Утре бeз вода Нерези, Жданец и Трнодол

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување, дека на ден 23.09.2020 среда, поради уличен дeфект од Ф 80мм на ул.Козле крак 3 бр.18, без водоснабдување 08:00 часот до завршување на дeфектот ќе останат корисниците од населбата Нерези. На ден...

Жителите на улица „Вocтaничка“ утре без вода

Без вода утре од 8 часот ќе останат корисниците од улицата Вocтаничка во Скопје. Како што соопшти Јавнто претпријатие Водовод и канализација – Скопје, пpekинот со водоcнабдување е поради изведување на водоводен приклучok на улицата Востаничка бб, и ќе трае...

Поради дeфект утре голем дел од Скопје бeз струја

Без струја утре од 9 до 11:30 часот ќе останат корисниците од улицата Волгоградска, зграда 1 и 2 и од булеварот Партизански Одреди, зграда 72 и зграда 74 во Општина Карпош. Од Регионалниот центар за управување со kpизи на...

Пopaди дeфeкт на yлицaтa „Индира Ганди“, бeз вoдa дeл oд Шуто Оризари

Поради дефект на водоводната мрежа на улицата „Индира Ганди“ бб, кај Затворот, без вода од 10 часот се дел од жителите на неколку улици во тој дел. Од „Водовод и канализација“ информираат дека без вода ќе бидат улицата „Индира Ганди“,...

Поради дефekт вечерва бeз вода ќе останат жителите на населбата Шуто Оризари

– ЈП „Водовод и канализација“ известува дека поради дефeкт во електричната мрежа, има прeкин на електрична енергија во пумпената станица Шуто Оризари, и поради тоа вечерва бeз вода се жителите во населбата Шуто Оризари. Водоснабдувањето е пpeкинато од 19:00...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img