дива свиња

Детали од МВР за ловецот кој беше yбиен од дива свиња

На 28.11.2021 околу 08.00 часот во СВР Велес е пријавено дека во близина на с.Вешје, неготинско, при лов, Т.Т.(50) од с.Долни Дисан испукал еден куршум кон дива свиња, но не успеал да ја погоди, по што таа го нападнала,...

(Видео) Дивa свињa се кaпиТ во Охридско Езеро

На социјалните мрежи кружи интересно видео на кое јасно се гледа како дива свиња се капе во Охридското Езеро. -Летната туристичката сеозна ја оставивме зад нас, а дека капењето во Охридското Езеро е секогаш атрактивно покажува и настанот што се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img