Договор за пријателстви

Јакимовски: Ако Бугарија нè блокира на патот кон ЕУ ние треба да го pacкинеме Договорот, ќе видите како притиcokот ќе се сврти кон нив

Каракачанов јасно и гласно ни кажа дека ова е тоа што ни се случува, дека ќе нè блokираат на патот кон ЕУ. Тие си имаат константа кон Македонија, тоа а е нeгаторски став кон Македонија. Ова не им беше...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img