August 19, 2022, 12:50 am

достава

Поштарите заминуваат во историјата: Словенија тестираше испорака на пакети со дронови

Поштата на Словенија го изврши првиот пробен лет со беспилотни летала за испорака на пакети, во соработка со словенечката компанија ВанДрон. Ова е првиот чекор кон обезбедување испорака на итно потребни пакети со беспилотни летала до области каде што...

Бpиceл и нaтaмy нe мoжe дa дaдe poк зa дocтaвa нa вakцини зa зaпaдeн Бaлкaн

Ниедна служба на Европската комисија не е во можност да даде одговор кога западниот Балкан може да ја очекува ветената поддршка за вакцинација, јавува дописничката на МИА од Брисел. Портпаролските служби во Европската комисија стојат на изјавата на претседателката Урсула...

(Видео) Пpвoклacнa дocтaвa: Жeнa нapaчaлa хpaнa а доставувачот и откaжaл вo пocлeдeн мoмeнт – пpичинaтa ќe вe ocтaви бeз збopoви

Една жена се пожалила дека нарачала испорака за на нејзината нарачката ненадејно биде откажана. Кога погледнала низ прозорецот, имала што да види.Имено, таа се шокирала кога забележала дека возачот на службата за достава ја јаде нејзината храна – пред нејзината...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img