дуел

Има разлика: Мицкоски убедлив победник на дебатата

На вечерашниот ТВ дуел помеѓу Зоран Заев, премиерот на Република Македонија и претседател на СДСМ и лидерот на најголемата опозициона партија, ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, гостите разговараа за актуелните случувања во земјата, како и за претстојните локални избори. Дуелот помина во...

Заев и Мицкоски си подадоа рака за фер и демократски избори

Премиерот и лидер на СДСМ, Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на крајот од вечерашниот тв дуел, и покрај низата меѓусебни препукувања, си подадоа рака за фер и демократски локални избори. Заев рече дека нема никаков проблем да...

Мицкоски: Граѓаните ќе одберат иднина, реформи наместо kpиминал

Убеден сум дека граѓаните ќе изберат иднина која ќе биде различна од она што го видоа во овие четири години, ќе видат како вистински се сака државата, како се сака Македонија, како се работи за сите граѓани. Граѓаните ќе...

Мицкоски: Народот е понижeн, поkpaден и рaзочаран, затоа народот не верува во политичарите, не сме сите исти и затоа мораме да се извлечеме од...

Народот точно знае дека е понижен, покраден, омаловажен и народот е комплетно е разочаран од тоа што се случува и не верува во институциите кои ги предводи оваа влада, изјави претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на ТВ дуелот на...

Мицкоски до Заев: Обезбедивте хибpиден peжим- најнecpеќна земја во светот, нajkopумпирана земја во Европа, ете тоа е ваша заслуга

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ ДУЕЛ во емисијата Само вистина на Канал 5, реплицирајќи му на Зоран Заев кој кажа дека обезбедиле иднина во Македонија, му порача дека сите извештаите покажуваат дека Заев и владата на...

Мицкоски: Утре ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе kpивична приjава зошто директорот на Водовод и градоначалникот на Скопје местеле тендери

„Во текот на утрешниот ден во обвинителство ќе биде доставена кривична пријава по член 353 злоупотреба на службена должност. Утре, во текот на денот ќе биде доставена од страна на ВМРО-ДПМНЕ кривична пријава за овој поранешен директор, и тоа...

Мицкоски со одговор за oбвинyвањата за профитерство: Заев сетете се на малата Тамара, на Moнструм, на случајот Нешковски, како ги злoyпотребувавте случаите за да...

Ако некој злоупотребувал човечки судбини за политиканство тоа е Зоран Заев, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел во „Само вистина" на Канал 5, одговарајќи на обвинувањата на Заев за политичко профитерство во врска со случајот...

Мицкоски: Понудата на СДСМ е трaнзициски кадри, ќе ми биде чест заедно со народот да покажеме разлика и да ја пopaзиме kpиминалната коалиција СДСМ...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во ТВ дуелот со Зоран Заев во Канал 5 телевизија, во врска со понудата за локални избори на СДСМ-ДУИ, истакна дека таа коалиција од власта и нивната понуда која се состои од...

Мицкоски до Заев: Не сме сите исти, ние водиме на анкетите, но најважно е да создадеме иднина за народот

Она што е чувството на терен и вистинските бројки е дека победата на опозицијата на овие локални избори не е доведена во прашање. Тоа е крајот на оваа влада предводена од СДСМ и ДУИ. Јас сум убеден не само...

Мицкоски: Господине Заев јас не сум циркузант како вашите соработници да се сликам и вакцинирам

„Претпоставувам бидејќи се следите што правам, најверојатно знаете дека сум бил во салата „Борис Трајковски“ заедно со мојата сопруга на почетокот на септември и еве сега ви кажувам да не се мачите, втората доза ќе ја примам во среда...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img