дуел

Заев коментираше детали од иcтрагата со што призна дека е длабоко инволвиран

Премиерот Зоран Заев коментираше детали од истрагата за пожарот во тетовската модуларна болница во која што изгореа 14 луѓе, со што призна дека е длабоко инволвиран во истата. Тој во дуелот со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата „Само вистина“ на...

Заев: Hервозен сте, Мицкоски: Да нeрвозен сум, ви згаcнаа 14 луѓе и око не ви трепнува

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски и премиерот Зоран Заев моментално се наоѓаат на телевизиски дуел во емисијата Само вистина на Канал 5. Премиерот Заев обидувајќи се да одбрани од обвинувањата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски поради немање одговорност и оставка...

Заев дезориентиpан во дебатата со старите обвинyвања

Премиерот Зоран Заев дезориентирано ја започна дебатата со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во „Само Вистина“ на Канал 5. Заев како да не се подготвил за дебатат и како да нема допир со реалноста за бројните скандали кои се...

Заев го сменил Законот за да градат модуларни болници како во Тетово, без А тест и дозвола

Вечерва во дуелот на „Само вистина“ на Канал 5 телевизија Зоран Заев призна дека го сменил Законот за да се градат модуларни болници како во Тетово, без А тест и дозвола. „Дефинитивно сите знаеме дека поставивме модуларни контејнери префабрикати, односно...

Мицкоски: Пописот има многу проблеми, и СДСМ и Левица се исто лице и опачина кои работат во корист на одржување на власта

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот ТВ дуел во „Само вистина" на Канал 5, истакна дека пописот кој тече во моментов е со многу проблеми бидејќи апликацијата е нестабилна и не може континуирано да се попишува, додавајќи дека...

Мицкоски до Заев за КОВИДОТ: Велите дека до менталитетот на граѓаните е, што е тој поразличен од регионот, а само тука има три пати...

„Шокиран сум повторно кога човекот не може да ја види вината и погрешниот начин на функционирање кај себе и кога ќе се обиде на вака брутално банален начин да ја префрли вината кон граѓаните, а е политичар и премиер,...

Мицкоски: Дека се занимавате со туѓите животи, а не си ја вршите работата затоа ви умиpaaт луѓе од ковид и ви горат живи луѓе

Знам, за вас нема тајни затоа што вие повеќе се занимавате со туѓите животи отколку со тоа што треба да го работите. Затоа сме први по бројот на луѓе кои го загубија животот и тоа е поради тоа што...

Мицкоски: Ние одамна го поминавме италијанското, сега се движиме кон авганистанското сценарио, живи луѓе ни гоpaт

Премиерот Зоран Заев и лидерот на најголемата опозициона партија, Христијан Мицкоски, вечерва во тв дуелот на Канал 5 телевизија зборуваа за трагедијата во Тетово, каде изгоре модуларната болница и загинаа 14 луѓе. По трагедијата министерот за здравство и заменик...

Мицкоски до Заев: Ако чувствувате грам одговорност ќе си дадете оставkа, а не да пуштате болници без дозвола

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва во ТВ дуелот со Зоран Заев во Канал 5 телевизија, во врска со трагедијата во Тетово, истакна дека бил пуштен објект без дозвола за употреба и приклучен со електрични инсталации, а премиерот...

Заев: Банално е друг да го води СДСМ

По денешната изјава дека е банално да се разговара за оставките и одговорност на премиерот Зоран Заев и министерот Венко Филипче за трагедијата во Тетово, каде во пожарот во модуларната болница животот го загубија 14 лица, Заев во вечерашниот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img