ДУИ

Ахмети од Липково: Зелената агенда е агенда на европско време, која го подобрува начинот на живот

Демократската Унија за Интеграција ја продолжи предизборната кампања во Липково, каде го презентираше кандидатот за градоначалник на оваа општина Еркан Арифи и листата на советници предводена од Зекирија Шаини. Ахмети во својот говор изрази максимална поддршка за кандидатурата на Еркан...

Арифи: Ќе се создадат нови зелени површини и рекреативни области

Градоначалничката на Тетово и кандидатка за нов мандат Теута Арифи денес заедно со министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини, директорот на Националниот парк Шар Планина Ибрахим Дехари и други претставници и политички активисти на Демократската унија...

Ахмети: Пред една година ја фрлив „бomбата“ за албанскиот премиер, а потоа и втората бomба

Демократската Унија за Интеграција денеска ја продолжи изборната кампања со собирот во општина Сарај, каде побара поддршка за реизборот на Блерим Беџети како градоначалник на оваа општина и поддршка за листите на кандидати за советници во општина Сарај и...

Али Ахмети од Сарај: Со Блерим Беџети и зелената агенда во нова мисија кон поразвиена иднина на Сарај

Демократската Унија за Интеграција денеска ја продолжи изборната кампања со собирот во општина Сарај, каде побара поддршка за реизборот на Блерим Беџети, како градоначалник на оваа општина и поддршка за листите на кандидати за советници во општина Сарај и...

Арифи: Наоѓаме начини за поголема поддршка за развој на бизнисите во Тетово

– Тетовската градоначалничка и кандидатка за нов мандат Теута Арифи и министерот за економија Крешник Бектеши денеска се сретнаа со повеќе сопственици на производствени компании во Тетово. Со нив разговараа околу потребите на приватниот сектор во развојот на нивните...

Ахмети во Дебар: Се надевам на брзо решавање на спорот со Бугарија и почеток на преговорите со ЕУ

Во овие 20 години нашите напори беа насочени кон унапредување на кадри, зашто се стремиме кон Европската унија, зашто специјализиран кадар, спроведувањето на законот и борбата против корупцијата се патокази кон ЕУ. Министерот Бујар Османи е максимално ангажиран за...

ДУИ од Боговиње: Голем потенцијал за развој на планинскиот туризам

Кандидатот за градоначалник на Општина Боговиње Бесник Емшиу и носителот на листата со советници Илир Елези од ДУИ вечерва на централен митинг ја претставија програмата која се нуди пред гласачите. На митингот присуствуваше и дел од партиското раководство предводени...

Ахмети од Теарце: Никогаш не го paзочаравме електоратот

Демократската унија за интеграција на денешниот митинг во општина Теарце ја продолжи предизборната кампања преку презентирање на кандидатот за градоначалник на оваа општина Нухи Незири, листата на кандидати за советници предводена од Бесник Османи. На жителите на Теарце им се...

ДУИ од Врапчиште: Зелената агенда е национално прашање

Демократксата унија за интеграција (ДУИ) изборните активности вечерва ги продолжи во Општина Врапчиште, каде беше претставен кандидатот за градоначалник Неби Реџепи и листата на кандидати за советници. Претседателот на ДУИ Али Ахмети пред присутните граѓани истакна дека за менаџирање...

Ахмети од Студеничани: ДУИ е докажан субјект во сите области на дејствување

Демократската унија за интеграција денеска ја продолжи предизборната кампања со собирот во општина Студеничани каде ги претстави кандидатот за градоначалник Ејуп Абази, листата на кандидати за советници предводена од Ибрахим Рамадани и изборната програма заснована на зелената агенда и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img