February 7, 2023, 9:56 am

европски суд на човекови права

Пендаровски за одбивaњето лекарска помош на Камчев: Македонија не може да си дозволи такви аматерски гpeшки

Претседателот на Република Македонија, Стево Пендаровски, во гостување во Дневникот на ТВ Сител, зборувајќи за случајот со Орце Камчев, кој стигна и до Евроспкиот суд за човекови права откако не му беше дозволена лпосета од лекар истакна дека Македонија...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img