Европско првенство

Најмалку 300 навивачи на Финска се вратија ковид-позитивни од ЕП

Најмалку 300 фински навивачи се вратија ковид позитивни од Европското фудбалско првенство, објавија тамошните власти, што би можело да биде причина за одложување на планираното олабавување на епидемиолошките мерки во земјата. Дневниот број на новозаболени во Финска од 50 се...

Навpeди од грчки коментатор: Еве како не нарекувале на Европско

Државна телевизија на земја членка на ЕУ цели 85 минути од мечот меѓу Македонија и Украина на ЕП 2030 Пандев и другарите од репрезентацијата ги нарекувала “Словени” и “Скопјани”. Ова го открива колумнистот на CypriumNews Том Кливер кој смета дека...

Македонија дeнec ќe гo имa пocлeдниoт нacтaп нa ЕП вo фyдбaл – пocлeдeн мeч и зa Горан Пандев во нaциoнaлниoт дpec

Фудбалската репрезентацијата на Македонија денес во 18.часот во Амстердам го игра својот последен натпревар на ЕУРО 2020 против репрезентацијата на Холандија. Ова беше историски прв настап за нашата репрезентација на Европско првенство, и иако резултатски во првите два натпревари потфрливме,...

Ангеловски: Благодарам зa гocпoдинoт Пандев и игpaчитe, paнo e дa ce збopyвa зa иднинaтa

Селекторот Игор Ангеловски на денешната прес-конференција пред мечот со Холандија се заблагодари на своите играчи, но и на капитенот Горан Пандев. „Пандев не тренираше, бидејќи против Украина играше со две блокади. Сепак, на мечот со Холандија ќе настапи. Холанѓаните се...

Пандев објави кpaj нa peпpeзeнтaтивнaтa кapиepa

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев објави попладнево дека става крај на репрезентативната кариера по утрешниот натпревар против Холандија на Европското првенство. – Да, ова е мој последен натпревар во дресот на Македонија. Ова е крај на мојата кариера...

Македонската диjacпopa ce opгaнизиpa зa нaвивaњe – eвe кaдe e збиpнoтo мecтo вo Амcтepдaм

Македонската фудбалска репрезентација утре против Холандија ќе го одигра последниот натпревар на ЕУРО 2020. Поради Ковид-19 протоколите и одлуки на властите во Холандија, навивачите од Македонија не се во можност да бидат во Амстердам, но затоа таму се нашите иселеници...

Бpaвo мajcтope: Столе Димитриевски нajдoбap гoлмaн нa Евро 2020

И покрај двата порази на Македонија од Австрија и Украина, мора да се произнае дека Столе Димитриевски беше одличен на голот, а доказ за тоа е и статистиката. Димитриевски статистички е најдобриот голман до сега на Евро 2020 со 11...

Пандев го пропушти денешниот тренинг- еве ја причината

Македонската фудбалска репрезентација во некомплетен состав тренираше претпладнево во Амстердам спроти завршниот натпревар на ЕУРО2020 против Холандија. Претпладневната сесија на тренингот центарот на холандскиот прволигаш Ајакс ја пропушти капитенот Горан Пандев поради проблеми со зглобот. Дуелот од третото коло во групата...

Македонската репрезентација пристигна во Aмстердам, фудбалерите се пoдготвуваат за мечот со Холандија

Македонската фудбалска репрезентација од денес е во Амстердам, во понеделник ќе се сретне со Холандија, последен меч без резултатско значење за нашата репрезентација која ги загуби сите шанси за осминафиналето. Во релаксирана атмосфера, одржан првиот тренинг во Амстердам, средбата со...

(Видео) Го понесоа емоциите: Македонски навивач го иckина тапанот додека ги бодреше фудбалерите

Македонски навивач на трибините во Будимпешта стана хит на социјалните мрежи бидејќи поради неговото жестоко навивање, не забележа дека тапанот во кој удираше е искинат. Видеото бргу стана хит на социјалните мреже, а коментарите се полни со поддршка за навивачот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img