September 29, 2022, 10:23 pm

екомонија

Каде одат парите?: Во 2008 година учеството на реализирани капитални инвестиции бил 12%, сега е 5% во услови на двојно поголем Буџет

Професорот по економија Дарко Лазаров, вечерва во Телевизија 24, истакна дека нискиот процент од 5-6% учество во Буџетот во реализација на капитални инвестиции е загрижувачки низок, квартално Владата инвестирала капитално само 45 милиони евра, а во 2008 година процентот...

ОРУЖЈЕ И МУНИЦИЈА ЗА НАТО: Во Бродско, Крапа ќе се произведува оружје и муниција за НАТО

Американска компанија од наменската индустрија во близина на селото Крапа, Бродско, ќе гради фабрика за производство на оружје и муниција. Фабриката ќе се гради во две фази, најпрво ќе биде изградена помала фабрика за производство на муниција, за потоа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img