ЕКОНОМИЈА

РКЕ донесе одлука – ова се новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалуваат за 0,50 денари/литар. Новата цена на...

Остар пад на цените на нафтата поради појавата на новиот сој на коронавирусот

Цените на нафтата на светските берзи паднаа и минатата недела, петта недела по ред, бидејќи трговците стравуваат дека новиот сој на коронавирусот може да предизвика повторно затворање на економиите, а со тоа и пад на побарувачката на нафта.Цената на...

Денеска одлука за цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја соопшти одлуката за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цената на дизелот се намали за 1,50 денари/литар, додека цените на бензините останаа исти. Малопродажната цена на Екстра лесното масло...

ССК: Потребни се одржливи мерки за сузбивање на пандемијата и спас на економијата

Сузбивање на пандемијата и намалување на несаканите ефекти врз економијата е единствено возможно доколку се носат одржливи мерки кои ќе даваат вистински резултати, а не да се избираат преодни решенија од кои нема ефект. Со префрлање на одговорноста на...

РКЕ одлучи – ова се новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) донесе одлука за новите цени на горивата која ќе стапи на сила од полноќ. Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 1,50 денари/литар, додека малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95...

Горивата со нови цени од полноќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја соопшти одлуката за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цените на бензите се намалија за 1,5 денари, а на дизелот се зголеми за половина денар. Ова се актуелните цени...

РКЕ донесе одлука – ова се новите цени на горивата

Цената на бензините од ноќеска на полноќ се намалува за 1,5 денари, а дизел горивата поскапуваат за половина денар за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со одлуката се врши намалување на малопродажните цени на...

Нaфтaтa дoпpвa ќe пocкaпyвa – eве кoлкaва цeнa ќe дocтигнe зa ocyм мeceци

Американскиот банкарски гигант „Bank of America“ предвидува дека цената на нафтата „брент“ ќе достигне 120 долари за барел, пишува „Блумберг“, повикувајќи се на извори од банката. „Bank of America“ очекува цената на суровата нафта од типот „брент“ да се зголеми...

Горивaтa пoвтopнo пocкaпyваат…

Регулаторната комисија за енергетика ја соопшти одлуката за новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 0,50 денари/литар, додека малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V)...

РКЕ тpeбa дa oдлyчи – ќe имa ли нoвo пocкaпyвање на гopивaта?

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ќе донесе одлука за цената на горивата. Минатата недела РКЕ одлучи да нема промена на цените на горивата. Актуелните цени на нафтените деривати се следни: Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 76,50 (денари/литар)Моторен бензин...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Nhà Cái FABET – Một Điểm Đến Uy Tín Cho Cá Cược Bóng Đá

Cá cược bóng đá ngày càng trở nên phổ biến trên toàn thế giới, và việc chọn một nhà...
- Advertisement -spot_img