October 2, 2023, 6:20 pm

електричен

(Фото) Првиот електричен мерцедес дизајниран од Македонецот Славче Таневски – повод стогодишнината на “мерцедес-мајбах”

Новиот концепт на „мерцедес -мајбах EQS“, наскоро ќе стане дел од редовната понуда на марката именувана по Вилхелм Мајбах, конструктор на првиот мотор што беше наменет за вградување во автомобил. Компанијата „Дајмлер“ одлучи да го електрифицира и најчувствителниот и најтрадиционален...

Volvo XC40 е европски автомобил на 2018 година

Денот пред почетокот на салонот на автомобилите во Женева е резервиран за европскиот автомобил на годината. Со значителна предност пред останатите финалисти, Volvo XC40 ја освои титулата европски автомобил на 2018 година. Нему жирито составено од 60 новинари од 23...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img