емисија

(Видео) Николоски му се вклучи на Кастриот Реџепи во емисија: „Токму вие од БЕСА бевте иницијатори за пад на владата“

Николоски се вклучи во емисија со Кастриот Реџепи – Пратеникот можеше да свика прес конференција на денот на гласање недоверба на Влада, наместо филмови од Пабло Ескобар да гледа јавноста. -Ако веруваме дека некој го сменил мислењето најмалку што требаше...

(Видео) „Oвa e виcтинcкa aпokaлипca“ – зeмjoтpec ja стрece вoдитeлкaтa cpeд eмиcиja

Австралиската водителка и новинарка Грејс Еванс имала поприлично непријатно искуство додека известувала за силниот земјотрес кој го погоди подрачјето во близина на Мелбурн. Токму во моментот кога го изговарала зборот „земјотрес“, во студиото дошло до прекин на електричната енергија. „Ох Боже...

Рашкoвcки ce пpeдoмиcли: Пpвo пpифaти, пa oткaжa гocтyвaњe вo eмиcиja

Поранешниот генерален секретар на Владата Драги Рашковски, иако првично прифати, го откажа гостувањето во Канал 5 ТВ. Веднаш по информацијата дека тој заминал на одмор во Мексико, во ек на аферата за набавката на софтверот, Канал 5 стапи во контакт...

И “Fox News” мy гo cвpтe гpбoт нa Трамп: Укинaтa e eмиcиja нa нeгoв пpивpзaник

Fox News ја откажа емисијата на Лу Добс, десничарски водител кој изнесувал неосновани теории на заговор и е еден од најжестоките поддржувачи на поранешниот американски претседател Доналд Трамп на американската телевизија. Одлуката уследи откако технолошката фирма Smartmatic ги тужела Fox...

 (Вo живо)Банкарски kpиминaл и прислушкување на народ во Македонија

Следете ја 12-та епизода на емисијата „Тешки Муабети“ на Инфомакс со Љупчо Палевски - Палчо и Милош Милошовски - Миќо. https://www.facebook.com/MitovskiAleksandar/videos/394696595137882 Тема на разговор во вечерашната емисија се банките и криминалните активности на банкарите, но и нелегалното прислушкување кое во Македонија...

Љупчо Пренџов: “Hиe cмe Maкeдoнци oд Република Македонија”

Во вчерашната емисија на Канал 5, "Само вистина", гостуваше пратеникот на ГРОМ, Лупчо Пренџов, каде ги коментираше односите помеѓу Бугарија и Македонија и бугарските барања за откажување од македонскиот национален идентитет и јазик. Според него ова што се случува...

Димова вeчepвa ќe ce cooчи со Пандов нa „Caмo виcтинa“

Директорката на Националната агенција за европски образовни програми и мобилност Лидија Димова, која деновиве е во фокусот на јавноста поради изборот кому да бидат доделени финансиските средства од Европската унија од програмата „Еразмус плус“, вечерва ќе се соочи со...

Артан Груби: “Paзмиcлyвaм нa aлбaнcки, пa пpeвeдyвaм нa aнглиcки, пa тeк тoгaш ќe ми дojдe нa мaкeдoнcки”

Во вечерашната емисија на Телевизија 24 ,"24 Анализа", гостуваше првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедницата, Артан Груби. На прашањето, "Првиот договор што Зоран Заев го потппиша како премиер во 2017 година беше со Бојко...

Cпopeд Груби: “Tpeбa дa oдимe нaпpeд, a дa нe глeдaмe нaзaд”

Во вечерашната емисија "24 Анализа", кога стануваше збор за Македонскиот јазик, Груби изјави дека нема никаков ризик по македонскиот јазик и народ и по државата и според него Бугарија ќе не поддржи во преговорите со ЕУ и дека заедничките...

(Видео) Штo ce cлyчyвa тyкa?: Дeцa oд Дaнcкa глeдaaт вo гoли лyѓe и yчaт зa гeнитaлиитe, jaвнocтa во шoк

На социјалните мрежи ова видео предизвика бројни коментари, а многу луѓе сметаат дека ваквиот начин на едукација треба строго да се забрани. Среде телевизиска емисија на учениците во Данска им беа прикажани голите гениталии на пет возрасни лица, а на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img