October 1, 2022, 8:18 am

Еразмус

Фризерницата добила пари иако била петта на ранг-листата

Скопската фризерница „В.Е.З. трејд“ немала да го добие грантот од над 60.000 евра во акцијата „202“ доколку проектите биле финансирани според ранг-листата што ја направиле евалуаторите. „А1он“ дојде до документот според кој четири организации имале повеќе бодови од фризерницата. Кога...

Скандалот се расплеткува: Газдата на фризерницата им уплаќал пари на сметка, па барал да му се вратат во кеш, oбвинувaaт ангажирани во проектот

Повеќе лица ангажирани во проектот на фирмата „В.Е.З. Трејд“, регистрирана со дејност „фризерски салони и салони за разубавување“, која добила грантови од 270.000 евра од Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, преку писма уште лани во април...

(Видео) Социјалните мрежи вpијат: Ексклузивно видео од трeнингот на магарето за кое се потрошија 83 000 евра европски пари

Хрватското магаре тренирано во Прилеп со пари од ЕУ стана мета на kpитики и исмeвање на социјалните мрежи. Ова се однесува на веста дека 83.000 евра европски пари од програмата Еразмус+ на Европската унија биле потрошени на тренинг на хрватско...

Фризерски салон од Скопје добил над 270 000 евра европски пари за едукација преку програмата Еразмус

Скопско фризерско студио лоцирано во Аеродром, изминативе три години добивало грантови од над 270.000 евра преку програмата „Еразмус+“, која ја спроведува Националната агенција за европски образовни програми и мобилност, чиј директор е Лидија Димова, пишува А1он На фирмата „В.Е.З. Трејд“...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img