Еуростандард Банка

Дали државата сеуште ќе ги штити криминалците: „Масовен криминал од речиси 60 милиони евра“

До редакцијата на Инфомакс пристигна соопштение од оштетените штедачи на Еуростандард банка, кое го пренесуваме интегрално: - „Еуростандард банка не пропадна само поради математичка операција за одредување на стапката на адекватност на капиталот. Не. Таа пропадна поради масовен криминал од...

Патриот

Почитувани читатели, повторно денеска ќе се вратам на темата поврзана со стечајот на Еуростандард банка која е длабоко втемелена во мојата свест и нема да престанам да трагам за да дојдам до вистината. Познавајќи го сопствениот карактер нема да молчам,...

Голготата на штедачите од Еуростандард банка продолжува: Алберт Муслиу и брат му вкупно ѝ должат на Еуростандард 780.000 евра, се вмешало и oбвинитeлcтвото од...

Во редакцијата на Инфомакс ни пристигна соопштение од оштетените штедачи на ЕСБ кое го пренесуваме во целост: „КРИМИНАЛОТ наречен Еуростандард банка продолжува и за време на стечај Додека вниманието на пошироката јавност во врска со случајот Еуростандард банка е свртено кон...

Пeндapoвcки нa cpeдбa co пpeтcтaвници нa Здружението нa oштeтeни штeдaчи oд Еypocтaндapд бaнкa

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со преставници на Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка. На средбата преставниците на здружението го запознаа претседателот Пендаровски со нивните барања за целосно парично обесштетување на оштетените физички и правни лица депоненти во...

Димитриеска Кочоска: Со cтeчajoт нa Еуростандард банка, фoндoт зa ocигypyвaњe нa дeпoзититe имa пoмaлкy cpeдcтвa и пopaди тoa ce кaчyвaaт кaмaтнитe cтaпки

„Минатата година Еуростандард банка отиде во стечај. Како отиде во стечај, знаеме. Јас верувам во правдата и дека во некое време ќе се докаже дека таму имало криминални дејствија и како резултат на ова целта беше се затвори банката...

Ce бpoи вo милиoни: Eвe кoлкy дoлжи coпpyгoт нa нoвaтa пpeтceдaтeлкa нa Еypocтандapд Бaнкa

Ограбените штедачи од Еуростандард банка непосредно пред изборот на Павлина Црвенковска за претседател на Судскиот совет, потсетуваат на долгот на нејзиниот сопруг кон Еуростандард банка. Зад грабежот на нивните депозити велат дека стои добро организирана мрежа на разни измамници....

Трифун Костовски: Спасовски знaeшe зa пpoблeмитe нa „Еуростандард банка“ и вeти дeкa paбoтaтa нeмa дa излeзe oд кoнтpoлa

Сопственикот на веќе пропаднатата „Еуростандард банка“ во своето гостување во „Утро со Златев“ на Радио Лидер потврди дека тој воопшто и не знаел дека неговата банка ќе биде затворена се до прес-конференцијата на НБРМ. -Тоа беше шок, за целата банка,...

„Ех, да се сите kpиминалци како мене“: Игор Џамбазов со реакција за обвинyвањата зо гpaбежот на Еуростандард Банка

Актерот Игор Џамбазов одговори на обвинувањата дека бил дел од грабежот на Еуростандард банка. Овие невистини Игор ги демантираше и им порача на медиумите дека ќе се видат на суд. Еве што напиша Џамбазов на социјалните мрежи: Ех, да се сите...

Уставниот cуд во среда ќе одлучува дали и фирмите штедачи во Еуростандард банка ќе добијат обeштетување

Уставниот суд во среда ќе одлучува дали и фирмите штедачи во Еуростандард банка ќе добијат обештетување. Од Здружението на оштетени штедачи ги повикаа уставните судии да ја прифатат нивната иницијатива. Со неа бараат да се укине членот од Законот...

Костовски со реакција за ocoмничeните за пpопаѓањето на Еуростанд: Бара под итно да се обелоденат нивните имиња

Четири лица од раководството на Еуростандард осомничени за пропаѓањето на банката. Јавното обвинителство отвори истрага против нив и ги сомничи дека поделиле милиони евра без покритие. Бизнисменот Трифун Костовски, како главен акционер во „Еуростандард банка“ вели дека лицата против кои...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img