Жан Дрвошанов

Дрвошанов: Ќе набавиме подвижни амбулантни возила и ќе ги донираме на болницата, ќе се пружи помош на граѓаните од поодалечените места

Видовме како директорот молеше за амбулантно возило, затоа ние планираме подвижни амбулантни возила за населените места кои се наоѓаат на поголемо растојание од градот да може да се посетат и да им се пружи помош, изјави кандидатот за градоначалник...

(Видео) Жaн Дpвoшaнoв: „Гоце е Македонецот на кoгo ce ceќaвaмe вo иcтopиjaтa“

На денот од погибието на Македонскиот апостол Гоце Делчев заедно со Унија на Ветерани одржавме Протест за да кажеме НЕ за предавството на националните интереси и СТОП за преговорите поврзани со ликот и делото на Гоце Делчев. Добрососедските односи да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img