железничка несреќа

МВР со детали за железничката несреќа во која повредени се две лица

На 22.11.2021 во 08.05 часот во СВР Битола било пријавено дека на премин преку железничка пруга кај ул.„Индустриска“ во Битола се случила железничка несреќа помеѓу работна машина на Железници на РСМ, која сообраќала на релација Богомила – Битола и...

Cyдap нa двa вoзa вo Чешка – дeceтици лицa ce пoвpeдeни вo нecpeќaтa, нa тepeн пpиcтигнaa cпacyвaчки хeликoптepи

Два воза се судрија во Чешка во близина на Плзен, пренесуваат регионалните медиуми. Според информациите кои ги пренесуваат, во несреќата се повредени десетици луѓе. Полицијата соопшти дека на местото на несреќата пристигнаа спасувачки хеликоптери.

Еден мигpaнт зaгинaл, а неколку се повpeдени во железничка нecpeќа пред железничка станица Криволак

На 11.07.2021 во 00,40 часот било пријавено дека на пругата Гевгелија-Скопје во близина пред железничка станица Криволак, во железничка несреќа во која учествувал товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија-Скопје биле повредени мигранти, а едно лице од здобиените повреди...

(Видео) Cтpaшнa жeлeзничкa нecpeќa вo Пaкиcтaн: Ce cyдpиja двa вoзa, нajмaлкy 35 лицa ги зaгyбиja живoтитe, пoвeќe oд 50 ce пoвpeдeни..

Најмалку 35 лица загинаа, а десетици се повредени рано утрово во судир на два брзи воза во јужен Пакистан, соопштија властите. Најмалку 50 повредени се пренесени во болницата, а некои од нив се во критична состојба, пренесуваат агенциите. Според нив,...

Тoвapeн вoз ce излизгa кaj Poмaнoвцe – oвa ce дeтaлитe

Товарен воз се излизга на пругата во село Романовце, Кумановско нема повредени лица, соопштија денеска од ЈП за Железничка инфраструктура, Железници на Република Македонија- Скопје. Несреќата се случила во 9:20 часот кога товарниот воз кој сообраќаел од Трубарево кон Куманово...

(Видео) Гoлeмa тpaгeдиja вo Тајван: Boз излeтa oд шини вo тyнeл, нajмaлкy 36 лицa зaгинaa, нaд 70 ce пoвpeдeни

Најмалку 36 лица загинаа, а повеќе од 72 се повредени откако воз излета од шините денеска во тунел во источен Тајван, соопштија властите. Возот кој патувал за Тајдун излетал од шините откако удрил во камион и дел од вагоните удриле...

(Видео) Гoлeмa нecpeќa гo пoтpece Египет: 3aгинaa нajмaлкy 32 лицa вo cyдap нa двa вoзa, пoвeќe oд 30 amбyлaнтни вoзилa ce нa тepeн..

Два воза се судрија во јужен Египет, при што загинаа најмалку 32 лица и 64 се повредени, јавија локалните медиуми. На Твитер објавено е видео на кое се гледаат неколку превртени патнички вагони на местото на несреќата во провинцијата Сохаг,...

Жeлeзничкa нecpeќa нa жeлeзничкиoт пaтeн пpeмин Згрополци-Велес – oвa ce дeтaлитe

На 18.03.2021 во 13.38 часот во СВР Велес било пријавено дека на железничкиот патен премин Велес-Згрополци-Велес се случила железничка незгода помеѓу товарен воз, кој сообраќал на релација Згрополци-Велес и патничко моторно возило „фолксваген туран" со скопски регистарски ознаки, управувано...

Жeлeзничкa нecpeќa нa пpyгaтa Скопје – Кичево, пoвpeдeни двe лицa

Железничка несреќа се случила вчера попладне на пругата помеѓу железничката станица „Радуша“ и железничката станица „Јегуновце“. Од полицијата информираат дека несреќата се случила меѓу патничкиот воз кој сообраќал на релација Скопје – Кичево и товарно возило “форд транзит“ со скопски...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img