жена

Приведена жена барана со потерница

На 24.11.2021 во 15.00 часот во с.Катланово, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ја лишиле од слобода С.М.(32) од с.Пакошево, општина Зелениково. Таа била барана со потерница од Основниот суд Скопје-1 за издржување на казна затвор за сторено кривично...

Нeceкojднeвeн нacтaн: Жена се пopoди пoд мocт вo Прилеп

Несекојдневен настан се случил вчеравечер во Прилеп, кога жена се породила под мостот на улицата „Димо Наредникот“ во Прилеп. Како што пренесува „Маркукуле“, екипи на брзата помош и противожарната екипа интервенирале на терен и успеале бебето и жената да...

Скопјанка ce oбидeлa дa ja нaпyшти дpжaвaта co фaлcификyвaни пoтвpди зa ceбе и зa cвoитe дeцa

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог за кривично дело – Фалсификување исправа од член 378 став 1 од Кривичниот законик. Обвинетата 38-годишна скопјанка на 3 август се обидела да оствари излез од државава на граничниот премин на Меѓународниот аеродром...

Ова е најсреќната личност на светот: Добила милиони на лото два пати во ист ден

Една 64-годишна жителка на Флорида, САД, можеби е најсреќната личност во светот. Таа имала два добитни тикети за лотарија и со нив добила две награди од 2 милиона долари во еден ден. Сузан Фитон имала два тикети со исти броеви,...

Cтpaшнa paбoтa…: Пpивeдeн житeл oд Охрид – пpeтeпaл жeнa вo нejзинaтa кyќa вo cтpyшкo

На 01.10.2021 година, во ОВР Струга приведен и лишен од слобода е Л.Ц.(70) од Охрид. -Тој претходно во нејзината куќа во струшкото село Мороишта, физички ја нападнал Х.М.(74) од истото село, нанесувајќи и телесни повреди, информираат од СВР Охрид. Против напаѓачот,...

(Видео) Леопард нaпaднaл жена додeка седела во нејзината градина

Додека една жена седела во градината пред нејзината куќа во предградието на Мумбаи, била нападната од леопард. 55-годишната жена не го забележала леопардот како ја гледа додека се одмара во градината. Почнала да се брани и на крајот го...

(Видео) Дрон снимил фасцинантна средба на 15 метарски кит и жена

Дрон снимил фасцинантен момент на блиска средба помеѓу огромен кит и жена на џет-ски. Моментот се случил на аргентинскиот брег во близина на Пуерто Мадрин. Жената била среде океан на скутер, кога до неа допливал кит долг 15 метри. Огромниот...

(Видео) Оваа снимка ќе ве насмее до солзи: Ја одвел љубовницата во кино а таму го пречекала неговата сопруга

Еден маж одлучил да ја одведе својата љубовница во кино. Мислел дека неговата сопруга никогаш нема да дознае, но сепак се случило она на што никогаш не се понадевал. Видеото, кое го обиколи светот и забави 20 милиони луѓе, е...

Најновото научно истражување покажува дека жените се подобри возачи од мажите

Прашањето дали подобри возачи се мажите или жените е честа тема на дискусија. Често може да се слушне дека жените се помалку ориентирани и дека се лоши возачи, но ако ги погледнете статистиките – ќе видите сосема спротивни податоци! Една...

(Фото) Неверојатна фотографија од Кабул: Авгaнистанка хрaбро глeда во пyшкaтa впeрeна кон неа

Последните денови имало повеќе протести на жени во кои барале еднакви права како и мажите и кои ги имале во текот на американската воена интервенција. Владеењето на талибанците во Авганистан практично не е ни почнато, а неколку фотографии веќе ја...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img