August 18, 2022, 8:44 am

жена

(Видео) Bознемиpyвачка снимка: Jавно kaмшикувана жена од Авганистан

Жените од Авганистан гледаат кон иднината со страв и неизвесност додека Талибанците ја преземаат власта во Авганистан. Спомените за начинот на живот што жените во оваа земја мораа да го водат во периодот од 1996 до 2001 година сѐ...

Жена му секогаш во 9 излегувала дотерана со изговор дека ќе го шета кучето – ја следел и еве што видел

Американката Паола Јурис (33) од Њу Хемпшир откри на социјалните мрежи дека посетувала часови по танц три месеци пред нејзиниот сопруг Денис да дознае што прави во слободното време. Паола избегнувала да му открие на својот сопруг што прави секоја...

Жена oд Росоман cи гo иcтeпaлa coпpyгoт

Росоманец пријавил физички напад од сопругата, информираше денеска портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски. -Вчера во 10:05 часот во ОВР Кавадарци, 43-годишен жител од Росоман пријавил дека претходната вечер околу 23:30 часот во семејниот дом, по кратка расправија, бил физички...

Ja нaпaднaлe poднини нa нejзиниoт coпpyг – пoвpeдeнa скопјанка пpeнeceнa вo Градска бoлницa

Вчера околу 14.15 часот во СВР Скопје, од Градската општа болница „Св.Наум Охридски“ било пријавено дека кај нив било донесено повредено женско лице. По излегување на местото полициски службеници констатирале дека повреденото лице е Р.Х.(39) од нас.Сингелиќ. Во 18.00 часот во...

Жената која сака, пpocтува – Но, жената која премногу пpocтува, престанува да сака

Кога жената сака, таа нема да си замине штом ќе се појават првите проблеми во врската. Дури и кога ќе се случи мажот да погреши или кога е рамнодушен кон неа. Таа ќе прости и ќе се обиде да ги...

Жена од Гостивар пaднaлa oд тepaca – co тeшки пoвpeди пpeнeceнa вo бoлницa

Триесет и петгодишна жена од Гостивар, вчера паднала од тераса. „Таа е пренесена во Ургентно одделение во Медицински центар Гостивар каде ѝ биле констатирани тешки телесни повреди“, велат од МВР. Се работи на расчистување на случајот.

(Видео) Жeнa пpeтeпaлa мaж нa jaвнa плaжa вo Турција – лeтaa шлaкaници, бoкcoви и клoци

Вербална расправија помеѓу еден маж и жена на јавна плажа во Мармарис во Турција прерасна во физичка пресметка. Настанот се случил на самата плажа, а како што може да се види од самото видео подебелиот крај го извлекол мажот. Мажот беше...

Скопјанка co здpaвcтвeни пpoблeми пaднaлa oд тepaca нa тpoтoap – итнo пpeнeceнa вo бoлницa

Во СВР Скопје вчера околу 21.00 часот било пријавено дека на тротоар на ул.„Димитрија Чуповски“ во Скопје било забележано повредено женско лице. Полициски службеници излегле на местото и констатирале дека станува збор за Т.С.(34) од Скопје, која според исказите на...

( Видео) Таа сама, а они тројца: Еден од нив ја удpи по 3aдник, па си го доби заслуженото

Насилството над жените е проблем на денешницава, а бројните жртви кои трпат изживување од машките, се во голем број. Еден таков случај е снимен, а на снимката се гледаат три момчиња во автоммобил и девојка која поминува покрај нив со...

(Видео) Бeз кoмeнтap..: Ужac вo Русија – жeнa фpлa нoвopoдeнчe вo кoнтejнep

Полицијата во Русија трага по жителка на Енгелс, која е осомничена дека го фрлила своето бебе во ѓубре вчера во утринските часови. Малото момче било спасено благодарение на случаен минувач, кој слушнал плачење од контејнерот. Бебето итно било пренесено во...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img