October 6, 2022, 10:35 pm

жена

Cooбpaќajнa нeзгoдa во Охрид: Жена се здoби co тeшки пoвpeди, итнo пpeнeceнa вo бoлницa

На 05.07.2021 во 07.00 часот било пријавено дека во Охрид, на крстосницата од ул.„Браќа македонски просветители" со бул.„Туристичка" се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „мерцедес", со охридски регистарски ознаки, управувано од М.И.(63) од Охрид и мопед „томос", со...

Жeнa пpeгaзeнa кај „Јосип Броз“ – пpeнeceнa вo Kлинички co тeшки пoвpeди

На 23.06.2021 во 21.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосницата од бул.„Св.Климент Охридски“, ул.„Димитрија Чуповски“ и ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, патничко возило „мерцедес“, со скопски регистарски ознаки, управувано од В.И.(26) од Скопје, удрило во пешакот...

Вие жените сами сте виновни што сопругот ви е разгален. Никогаш не смеете да го правите ова – Познат псиxoлог советува

Психологот Михаил Лабковски во едно интервју изјави дека жените се виновни за разгалувањето на нивниот сопруг, бидејќи нивните постапки негативно влијаат на карактерот и однесувањето на мажот. Михаил Лабковски даде примери на типично женско однесување што разгалува маж и дава...

Ужac: Жена пpeтeпaнa oд coпpyгoт и дeвepoт вo Гocтивap

Во текот на вчерашниот ден во попладневните часови, полициски службеници лишиле двајца браќа од Гостивар затоа што физички ја нападнале сопругата на еден од нив. Вчера во 18.30 часот, полициски службеници од Полициската станица Гостивар ги лишиле од слобода С.Д.(34)...

Жeнa oд Кавадарци нaпaднaтa oд двe лицa..

Жена од Кавадарци пријавила дека била физички нападната од две лица. На 08.05.2021 во 08.50 часот А.Т.(38) од Кавадарци пријавила дека на 07.05.2021 околу 20.30 часот во Кавадарци била физички нападната од Д.М. и К.М. Се работи на расчистување на...

Првпат жена кaндидaт зa пpeтceдaтeл на Сириja

Жителка на сирискиот главен град Дамаск достави документи за учество на претстојните претседателски избори во Сирија, објави претседателот на Парламентот, Хамуд Сабаг. Фатен Али Нахар (50) стана првата жена која се кандидираше за шеф на државата. Вторите избори од почетокот на...

Укpaлa чaнтa co пapи: Пoднeceнa kpивичнa пpиjaвa пpoтив 44-гoдишнa жeнa oд cтpyмичкo

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против З.Г. (44) од с.Старо Коњарево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „кражба“. На 29.03.2021 пријавената отишла во куќата на Л.А. во с.Старо Коњарево и му одзела чанта со...

Heнopмaлнa paбoтa: Жена-6om6aш ce paзнece ceбe и cвoeтo бeбe вo Тунис откако влacтитe гo y6иja нejзиниoт coпpyг

Туниските власти соопштија дека жена, бомбаш-самоубиец, се убила себе си и своето бебе за време на антитерористички операции во планинска област во внатрешноста на провинцијата Касерин. Уште двајца исламски терористи беа убиени за време на операцијата, објави Министерството за внатрешни...

Бoг дa чyвa: Жена зapaзeнa co Koвид-19 пaтyвaлa вo пpeпoлн aвтoбyc oд БиХ дo Германија

Медиумите од регионот викендот ја пренесоа веста за државјанка на БиХ, која била запрена на германската граница, бидејќи била позитивна на Ковид-19. Таа како што пишуваат медиумите од БиХ заминала за Германија со автобус во кој имало шеесет патници и...

Cooбpaќajнa нeзгoдa вo cкoпcки Центар: Жена пpeгaзeнa кaj Зeлeнo пaзapчe..

На 11.03.2021 во 12.12 часот во СВР Скопје било пријавено дека на бул.„11-ти Октомври“ во Скопје автомобил „бмв“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Д.Н. (31) од Скопје, удрило во пешакот Ф.Б. (66) од Скопје. -Во незгодата, Ф.Б. се здобила...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img