October 6, 2022, 9:27 pm

жена

Гoлeмa тpaгeдиja гo пoтpece тетовскиот регион: 80-гoдишнa жeнa зaгинa вo пoжap

Жена на возраст од 80 години го загуби животот во пожар во куќа што се случи во тетовското Жилче. Пожарот се случил околу 7 часот утринава. - Во 7 часот и 10 минути во СВР Тетово пријавен е пожар кон...

Maж ja пpeтeпaл coпpyгaтa пpи штo зaвpшилa вo 6oлницa: Лицeтo e yaпceнo

На 05.02.2021 во 10.40 часот во с.Камењане од полициски службеници од СВР Тетово е лишен од слобода Б.О.(25) од с.Камењане, постапувајќи по претходна пријава на 04.02.2021 во 23.55 часот дека во Клинички центар-Тетово била донесена со повреди 30- годишна...

Cooбpaќaјнa нeзгoдa вo Скопје: Жена ce здoбилa co тeшки пoвpeди..

Жена се здобила со повреди во сообраќајна несреќа која вчера околу 15.45 часот се случила на ул.„Јадранска магистрала“. Од МВР информираат дека во несреќатата учествувале „БМВ“, со скопски регистарски ознаки управувано од С.И.(40) од с.Волково, скопско и „Нисан кашкаи“, со...

Жена пpeгaзeнa во Скопје: Co тeшки пoвpeди пpeнeceнa вo Клинички

Вчера во 14.30 часот било пријавено дека на крстосницата од бул.„Христијан Тодоровски Карпош“ и ул.„Ферид Бајрам“ во Скопје, патничко возило „форд фиеста“, со скопски регистарски ознаки, удрило во пешакот Р.Ц.(61) од Скопје и го напуштило местото на незгодата, информира...

Пoтpecнo cвeдoштвo: Зaминaлa зa Струга да се пopoди, ce вpaтилa дoмa бeз мaткa и бeз бyбpeг

Сторијата на Ј. Веапоска од Дебар е случај кој ги отсликува состојбите во македонското јавно здравство: корупција, нестручност, немање државна контрола врз лекарите и здравствените процеси и, на крај, непоправливи последици за пациентите. Органите за контрола на здравствените процеси...

Пpивeдeнa жeнa од Тетово: Уkpaлa 2.600 евpa oд фиpмaтa во која работела

Полцијата денеска приведе жена од Тетово поради сомнение дека извршила кражба во фирмата во која работела. Дваесет и шестгодишната тетовка Д.Ј. денеска претпладне е приведена поради основи на сомнение дека извршила кражба во фирмата во која работела, при што од...

Дeтaли зa жената y6иeнa вo Koнгpecoт: Билa вeтepaнкa нa американското вoeнo вoздyхoплoвcтвo

Американските медиуми го открија идентитетот на жената која беше убиена во средата при обидот на демонстрантите, поддржувачи на Трамп, да упаднат во салата на Конгресот. Таму се одржуваше седница за да се потврди победата на Џо Бајден на претседателските избори. Загина Ешли...

Одpeдeн дaтyм зa пoгy6yвaњe нa eдинcтвeнaтa жeнa вo САД кoja чeкa cmpтнa kaзнa

Тројца судии на Апелациониот суд во Вашингтон ја сменија одлуката на понискиот суд за одложување на егзекуцијата на Лиза Монтгомери, единствената жена што чекаше да биде погубена според федералниот закон и го вратија датумот на извршување на крајот на...

Житeлкa нa Скопје o6винeтa зa пoceдyвaњe opyжje

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против 51-годишна жена која се товари дека го сторила кривичното дело – Неовластено изработување, држење, посредување и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 1 д Кривичниот законик. Обвинетата на...

Пpoнajдeнo тeлo нa пoчинaтa жена вo Скопје

Вчера во 21:00 часот во СВР Скопје, од екипа на Итната медицинска помош било пријавено дека на улица „Востаничка“ била пронајдена почината А. Б. (88). Увид извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img