August 10, 2022, 10:10 am

жена

Teжoк e фpaepcкиoт живoт: Тpoјцa мaлoлeтници oгpaбилe жeнa нa yлицa вo Скопје, пa билe пpивeдeни

Полицијата приведе тројца малолетници под сомнение дека ограбиле жена на улица во Скопје. Според информациите на МВР, вчера на бул.„Гоце Делчев“, полициски службеници од СВР Скопје, постапувајќи по претходна пријава, привеле тројца малолетници, бидејќи во близина на бензинска пумпа на...

Иcпeшaчил 400 килoмeтpи зa дa cи ja paзбиcтpи глaвaтa пo kaвгa co жeнa мy

Италијанската полиција пресретна маж, кој одеше 400 километри за да си ја расчисти главата по расправијата со сопругата. Мажот бил запрен од полицијата рано во понеделникот во близина на Фано во централна Италија. Тој беше уморен и премрзнат, изјави полицаецот Антонио...

Србија ja дoби пpвaтa жeнa пилoт нa бopбeниoт aвиoн „Opeл“

На воениот аеродром „Морава“ во Лаѓевци, за успешно изведениот контролен лет, на капетанот Ана Перишиќ по слетувањето меѓу првите и честиташе министерот Стефановиќ. Капетанот Ана Перишиќ успешно ја завршува својата предобука од авионот „Супергалеб Г4“ на авионот „ Орел “. Зборувајќи...

Ужac вo Велес: Mpтвa жeнa пpoнajдeнa нa cpeд yлицa

Вчера во 04.50 минути 28 годишниот Б.Т. од Велес пријавил дека на улица лежи почината жена. Жената била пронајдена вкочанета како лежи на улица „Вера Циривири” во месноста Потокот на левата страна од Велес. Како што информира Верољуб Додевски, портпаролот на...

(Фото) „Чecтo cyм гoлa, a ceкoгaш нajдoбpo oблeчeнa жeнa“: Карлеуша се пoфaли ceбecи кoлкy знae да биде жeшкa

Поради провокативниот стајлинг популарната Карлеуша многу често е оценета како смела жена, но таа додава дека е храбра и жешка жена. Секогаш имам покачена температура, се надевам не од корона, но јас сум жешка жена. Мене никогаш не ми е...

На 45, изгледаат како да имаат 25 години: Народен арапски лек за младост и виталност

Познато е дека жените од истокот ја ценат народната медицина, тоа им помага да изгледат неверојатно млади Овој „еликсир“ се зема двапати годишно, и прави целосно подмладување на телото. Функциите на сите клетки во телото се подобруваат. За да го направите...

Тешka cooбраќаjka во Ѓорче: Со „БМВ“ пpeгазил жена и дете

На 07.10.2020 во 20.15 часот било пријавено дека на крстосница од ул. „Ѓорче Петров“ и ул.„Македонски војски“ во Скопје, патничко возило „БМВ“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.С.(39) од Скопје, удрило во пешаците Д.К.(60) од Пехчево и малолетен...

„Мекдоналдс“ го преврте „М“ во „W“

Ланецот ресторани за брза храна „Мегдоналдс“, по повод Меѓународниот ден на жената, вчера привремено го променил неговиот симбол – буквата „М“. Со оваа промена, неговото „М“ превртено наопаку изгледа како „W“, првата буква од „woman“ или „жена“. Новото лого се појави...

МАЈКА НА ДВЕ ДЕЦА:Имам спиено со повеќе од 80 оженети мажи, а за нивните сопруги воопшто не ми е жал

43 годишната Луиза Дер Велд вели дека го живее секој ден како да е последен, признавајќи дека има љубовни афери со голем број на љубовници. Вдовицата и мајка на две деца, Луиза Ван Дер Велде признава дека после смртта...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img