December 6, 2022, 12:31 pm

жешко

Останете дома: Утре црвена фаза во Македонија, температури над 40 степени

Продолжува периодот на многу топло време. Под влијание на топла воздушна маса од југ времето во следните денови ќе биде со натпросечни температури за овој период од годината. Најтопло ќе биде утре и во петок кога температурата на места особено...

Доаѓа летото: Од вторник темератури и до 40 степени

Утре во попладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Потоа под влијание на многу топла воздушна маса од југ, времето ќе биде стабилно и многу топло со пораст на температурите. Во вторник температурите насекаде...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img