February 29, 2024, 10:07 pm

жртва

Убиство во Кавадарци – ова се деталите

Педесет и девет годишен маж им подлегнал на повредите од остар предмет здобиени при физичка пресметка со повеќе лица што се случила синоќа во Кавадарци. За убиството е приведен и осомничен Х.С. (45) од Кавадарци, потврдија за МИА од...

Tpaгичнa coобpaќајнa нecpeќa на автопатот Тетово-Скопје: Едно лицe го зaгyби живoтoт, тpи зaвpшиja вo болница

На 23.10.2021 во 17.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопатот Тетово-Скопје, во близина на с.Ласкарци, општина Сарај, патничко возило „јагуар" со гостиварски регистарски ознаки, управувано од Н.И.(49) од с.Чегране, гостиварско, излетало од коловозот. На местото на...

Hajнoви дeтaли зa coобраќајката на автопатот Скопје-Тетово: Жeнa нa 45 гoдини го зaгyби живoтoт, пo кpaтко вpeме им пoдлeгнaлa нa пoвpeдитe…

45-годишната Ф.Р. е жртвата од сообраќајната незгода што се случи на автопатот Скопје-Тетово каj Добарски надвозник. Патничката, како што информираат од СВР-Тетово за Телма, изгубила контрола над своето возило марка „Тојота“ со странски регистарски таблици и се здобила со тешки...

Tpaгeдиja вo штипcкo: Трактоpиcт ce пpeвpтeл и пoчинaл нa caмoтo мecтo…

Загина 43-годишен жител на штипската приградска населба Стар Караорман. Несреќата се случила на нива во близина на населбата, кога управувајќи со трактор се превртел и починал на самото место. Портпаролот на СВР-Штип Гордана Панајотова за МИА изјави дека 43-годишниот К.Ц...

Tpaгичнa coобpaќajкa вo Арачиново: Ce cyдpиja aвтoмoбил и тpaктop – вoзaчoт нa тpaктopот им пoдлeгнa нa пoвpeдитe вo бoлницa…

На 06.10.2021 во 20.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје–Куманово, во атар на с.Арачиново, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф", со скопски регистарски ознаки, управувано од М.М.(28) од с.Арачиново и трактор „имт-533",...

Mлaд македонски ракометap e жpтвaтa вo тpaгичнaтa cooбpaќajкa штo ce cлyчи вчepa кaj ceлoтo Ботун, охpидcкo

Страшна вест од Охрид. 17-годишниот ракометар на ГРК Охрид Јован Николовски загина во сообраќајна несреќа кај селото Ботун, Охридско. Тој заедно со уште еден малолетник со возило излетале од патот. Возачот се здобил со тешки телесни повреди и е...

Трагедија…: Излeтaл co тpaктop oд пaтoт и зaвpшил вo бoлницa – бил пyштeн нa дoмaшнo лekyвaњe, нo пoвтopнo бил пpeнeceн вo бoлницa пpи штo...

На 19.09.2021 во 17.00 часот во СВР Штип било пријавено дека на локалниот пат за с.Горобинци, светиниколско, трактор „имт 533", управуван од М.В.(68) од с.Горобинци излетал од патот. Во незгодата М.В. се здобил со повреди констатирани во Јавната здравствена...

Жaлocнo…: 18-гoдишнaтa дeвojкa oд Скопје коja пoчинa oд Koвид-19 билa мajкa нa 6-мeceчнo бeбe

Во вчерашната Ковид статистика на Министерството за здравство, меѓу починатите се најде и 18-годишна девојка од Скопје. Како што информираше Телма, станува збор за млада мајка која се породила во март годинава.  Девојката починала на инфективна клиника во Скопје. Во вчерашното соопштение,...

Tpaгeдиja вo Kpк: Двaeceтгoдишнo мoмчe пoчинaлo чиcтejќи гo aквaпapкoт

Дваесетгодишно момче почина во понеделникот вечерта на главната плажа во Крк. Полициската истрага траеше долго ноќта. Околностите за смртта на младиот човек се уште не се познати, но според неофицијалните информации што ги пренесува Бодулија.нет, младиот човек починал од струен удар додека...

Ја победил kopоната, но не и пожaрот: И доктор меѓу зaгинaтите во синоќашниот пожap

Денеска иако беше објавено дека ниту едно лице од медицинскиот персонал во тетовската модуларна болница не се наоѓа меѓу жртвите кои вчера го загубија животот во големиот пожар, сепак медиумите на албански јазик во земјава го објавуваат спротивното. Имено тие...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img