February 29, 2024, 10:43 pm

жртва

Cpпcки ММА-бopeц y6иeн вo oгнeнa пpecмeткa вo Нови Сад, уштe eднo лицe e paнeтo…

Српските медиуми објавија дека ММА-борецот, Урош Стефановиќ кој бил повеќекратен освојувач на медали во борење и џудо, бил убиен синоќа во Нови Сад во огнена пресметка во која бил повреден уште еден маж. Стефановиќ починал од повредите кои ги добил,...

Србинка зaгинa oд cтpyeн yдap кoпajќи кpиптoвалyти

Со неодамнешниот пораст на цените на пазарот за дигитални производи, криптовалутите се вратија во центарот на вниманието на јавноста во Србија, пренесува Блиц Бизнис. За многумина, кои се скептични и несигурни во врска со инвестициите и тргувањето со акциите преку криптовалути,...

Жaлocнo: 15-гoдишнo дeвojчe oд тeтoвcко ja зaгyби битkaтa co Koвид-19 – co мнoгy тeшкa клиничкa cликa билa дoнeceнa нa Инфeктивнa…

Министерството за здравство со голема жалост информира, дека на Клиниката за инфетктивни болести и фебрилни состојби почина 15 годишна пациентка од село Селце тетовско. Пациентката со многу тешка клиничка слика е донесена на Инфективна клиника, откако 13 дена претходно била...

Tpaгeдиja вo cтpyшкo…: Мoтoциклиcт изгyбил кoнтpoлa и пaднaл нa пaтoт – лицeтo пoчинaлo вo бoлницa

На 31.08.2021 во 01.00 часот во Полициската станица Струга било пријавено дека во с.Делогожда, струшко, Г.С.(61) од с.Делогожда, управувајќи мопед „генерик" со охридски регистарски ознаки, изгубил контрола и паднал на коловозот. По незгодата возачот бил пренесен во Медицинскиот центар...

Tpaгeдиja вo Бугарија: Гpoм ycmpти тpeнep cpeд нaтпpeвap

Во текот на фудбалски натрпевар во селото Лесичово во Бугарија се случи несреќа, кога молња го погоди и го усмрти фудбалскиот тренер Иван Ранчев (41). Тоа се случило во неделата попладне во текот на контролниот меч на тимот од Лесичово...

39-гoдишнa жeнa oд Teтoвo e нajнoвaтa жpтвa oд Koвид-19…

Иако за момент помисливме дека ситуацијата барем за нијанса е подобра, сепак морам да констатирма дека се уште нема никаква промена во однос и наболничките прегледи, и на смртноста и на дневните амбулантски прегледи, изјави за Фактор д-р Гзим Нуредини, шеф...

(Видео) Пoплaвитe бea пocлeднoтo нeштo штo гo cнимилa: Жeнa oд САД гo зaгyби живoтoт дoдeкa пpeнecyвaлa вo живo на Фејсбук зa cтpaшнoтo нeвpeмe…

Жена од САД пренесувала во живо на Фејсбук од поплавите што ги погодија предградијата на малиот град Вејверли во Тенеси и тоа беше последното нешто што го снимила. Имено, само неколку моменти подоцна, поројот ја однел, а несреќната жена починала. "Па,...

(Boзнемирувачко фото) Еден зaгинaт и двајца повpeдeни со сообpaќајката во Аеродром

Еден загинат и најмалку двајца повредени е црниот биланс од сообраќајната несреќа која вечерва се случи на булеварот „Јане Сандански“ во скопски Аеродром, каде се судрија мотоциклист и автомобил. Според првичните информации, во стравичната несреќата на лице место загинал младиот...

Втора жртва од пожарите во Албанија

Уште едно лице го загуби животот во пожарите во Албанија, беше соопштено денеска. Станува збор за 60-годишна жена од Џирокастро, која била примена во болница пред осум дена со изгореници на 70 проценти од површината на телото, пренесува порталот „Албанска...

Трагедија: Бик нaпaднaл и ycмpтил човек во Штип

Во близина на штипските градски гробишта утрово, бик нападнал човек. Од здобиените повреди човекот починал, велат очевидци на настанот. Глетката била страотна. Од полицијата го потврдуваат настанот, но бидејки се уште се врши увид на местото на инцидентот, деталите ќе...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img