жртва

Изгope жена во пожaрот во Старо Нагоричане

Големиот пожар во Старо Нагоричане ја зеде првата жртва. Жена изгоре во куќата што ја зафатил пожарот. Обидувајќи се да се засолни од оганот, таа се заклучила во куќата и не успеала да се извлече пред пламените јазици. – Стојанка...

Cpпcки пoлитичap ce yдaви вo peкaтa Caвa – ce тpaгa пo нeгoвoтo тeлo

Милан Јовановиќ, член на СНСД во Општинското собрание на Шамац, се удавил вчера околу 17 часот на реката Сава додека пливал со двајца пријатели. Според соговорниците, тие пливале во близина на сливот на Босна во Сава кога Јовановиќ го однела...

Прва жртва на пожарите во Косово

Едно лице загина во пожар во Ново село, на околу 50 километри од Приштина, како последица од густиот чад, соопшти косовската полиција. Станува збор за маж, кој најверојатно влегол во штала која била зафатена од пожарот и се задушил. Жртвата била...

Тpaгeдиja: Co тoвapнo вoзилo излeтaл oд пaтoт, пoчинaл вo бoлницa oд cpцeв yдap – ова се дeтaлитe

На 03.08.2021 во 21.00 часот на магистралниот пат Граничен премин Блаце-Скопје, Н.Б.(55) од Приштина, управувајќи товарно возило „ман" со полуприколка, со косовски регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од патот. Н.Б. бил пренесен во Градска општа болница „8 Септември"...

Oтишoл дa џoгиpa, нo никoгaш нe ce вpaтил: Бeлopycкиoт akтивиcт пpoнajдeн oбeceн нa дpвo вo пapк вo Киев

Белорускиот активист и шеф на невладина организација која им помагала на сонародниците кои бегаат од Белорусија поради репресија, Виталиј Шишов, откако вчера беше соопштено дека исчезнал во Киев, денеска беше пронајден мртов. Неговото тело било најдено обесено во парк...

(Видео) Мacoвни пpoтecти вo Германија пpoтив кopoнa мepкитe: Уaпceни 600 лица вo Берлин, eдeн мaж гo зaгyби живoтoт..

Полицијата во Берлин објави дека 49-годишен маж починал откако полицијата го уапсила за време на протестот против мерките во борбата против коронавирусот што се одржа вчера. Германската полиција соопшти дека мажот се пожалил на пецкање во раката и градите додека...

(Видео) Гoлeм пoжap вo цeнтapoт нa Capaeвo – eднo лицe гo зaгyби живoтoт

Голем пожар избувна во центарот на Сараево, недалеку од Музичката академија, а во тек е гаснење и евакуација на жителите. Пожарот избувнал во еден од становите на третиот кат од зградата, а сараевската полиција потврди дека загинало едно лице. Според последните...

Tpaгeдиja: Co aвтoмoбил излeтaл oд пaтoт – вoзaчoт пoчинaл нa лицe мecтo

На 28.07.2021 во 17.05 часот било пријавено дека на регионалниот пат Ресен-с.Царев Двор, после клучката за с.Горно Дупени, патничко возило „опел фронтера", со ресенски регистарски ознаки, управувано од Е.С.(46) од Ресен, излетало од коловозот. На местото на незгодата починал...

Tpaгeдиja: Boзaч излeтaл oд пaтoт co aвтoмoбил, пo штo пoчинaл нa лицe мecтo..

На 27.07.2021 околу 04.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на локалниот пат с.Ржаничино – с.Таор, патничко возило „хонда", со скопски регистарски ознаки, управувано од И.Б.(32) од Скопје, излетало од патот.Возачот починал на местото на незгодата, а смрт...

Tpaгeдиja: Гpoм ycmpтил 25-гoдишнo лицe oд тeтoвcкo – oвa ce дeтaлитe

На 18.07.2021 во 19.25 часот во СВР Тетово било пријавено дека во месноста „Карабунар", атар на тетовски Урвич, бил пронајден починат Е.О.(25) од тетовско Долно Палчиште, кој бил усмртен од удар на гром. Смрт констатирал лекар по судска медицина....
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img