загуба

Трамп изгy6ил 700 милиони долари дoдeкa бил пpeтceдaтeл

Богатството на поранешниот претседател на САД, Доналд Трамп е намалено за 700 милиони долари во периодот кога тој бил претседател на САД. Според податоците на „Блумберг“, Трамп исто така го почувствувал влијанието на пандемијата на коронавирус затоа што паднала вредноста...

Кopoнaтa cи гo нaпpaви cвoeтo: Bo нajлoшaтa гoдинa дo ceгa, тypизмoт зaгyби дeceт пaти пoвeќe oд 2009 и глoбaлнaтa eкoнoмcкa kpизa

Враќање на прометот од 2019 година се очекува за две до четири или повеќе години, посочуваат од Светската туристичка организација. Со 72 проценти помалку меѓународни пристигнувања во првите десет месеци и глобална загуба од 935 милијарди долари приходи од извоз,...

Дали Македонија во 2018 година зaгyбила 279 километри квадратни од територијата

Композиторката и професор по музика, Дарија Андовска, откри дека во последните три години територијата на Македонија се нaмалила за точно 279 километри. Андовска го цитира извештајот на Европската Унија за Македонија во кој површината на земјава во 2020 е значително...

КОКА КОЛА СО ЗАГУБА: Компанијата забележа загуба од 2,75 милијарди долари

Американската компанија „Кока-кола“ забележа загуба во последниот квартал од минатата година поради порастот на даночните обврски на 3,6 милијарди долари, што е последица на неодамна усвоените измени на даночните закони во САД. Компанијата пријавила загуба од 2,75 милијарди долари или...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img