Заев

МИЛОШОСКИ:Да ја читаше оваа програма Дедо Мраз пред Нова година ќе имаше помалку ветувања

Да ја читаше оваа програма Дедо Мраз пред Нова година ќе имаше помалку ветувања и помалку проекти кои се реално неостварливи, истакна пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски коментирајќи за програмата на идната влада. -Проектите кога ќе ги кажете од оваа...

МАКЕДОНЦИТЕ ЌЕ ЈА ЗАГУБАТ ДРЖАВАТА ПРЕКУ ИНСТИТУТЦИИТЕ: Генералот Ковач смета дека Заев ја ставил Македонија во опасност од војна!

Албанците сега ќе гледаат мирно и преку институциите да ги реализираат своите цели во Македонија. Ако Харадинај ја оствари заканата, може тоа во краен случај да биде добро за Србите, не толку за Косово, колку за српското национално прашање. Генерал...

ВУЧИЌ НЕ СЕ ЗАМАРА СО ЗАЕВ: Нема да му одговори на навредите, ќе го чека за одлуката за Унеско

Премиерот на Србија Александар Вучиќ изјави дека не го интересираат навредите, кои му ги упатил мандатарот за состав на новата Влада во Македонија , Зоран Заев и му порача дека ќе му суди по делата, односно по тоа како...

СДС САКА НИКОГАШ ДА НЕ СЕ СЛУЧАТ ИЗБОРИ: Слабиот рејтинг го пишмани Заев за локални, а камоли за парламентарни

СДСМ сака да ги одложи изборите што е можно повеќе, па како можен датум се споменува октомври. Октомври беше последен прифатлив датум што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, го предложи како можен термин за ново гласање. Анкетата што вчера ја...

ЗАЕВ САКА ДА ИЗБЕГА ОД ОБВИНЕНИЈАТА: Оттаму и заплашувањата до судиите дека ќе имало генерален реизбор!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски смета дека целта на изјавата на неговиот политички опонент од СДСМ Зоран Заев за промени во судството  е заплашување на судиите и заштита од постапките коишто се водат против него.  Не смее да се...

ВМРО-ДПМНЕ:Криминалецот Заев не смее да осуди ниту една негаторска изјава која доаѓа од Зијадин Села, Билал Касами, Еди Рама и ред други

Криминалецот Заев со својата антидржавна политика ги разгорува иредентистичките и шовинистичките страсти во регионот и затоа не смее да осуди ниту една негаторска изјава која доаѓа од Зијадин Села, Билал Касами, Еди Рама и ред други, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Во...

КАРАЏОВСКИ: Распуштање на судството и негов реизбор е закана и мешање во работата на Советот

Распуштање на судството и негов реизбор ако формира влада оти било утврдено дека судиите се корумпирани, најави во едно од последните интервјуа лидерот на СДСМ и претендент за иден премиер, Зоран Заев. Настрана критиките на негова адреса дека најавата за...

СИ ЈА ПРОДАВА ВЕРАТА ЗА ВЕЧЕРА: Српскиот промотор на Заев, газдата на „Слободен печат“, за албански милиони ја напаѓа Србија!

Не е случајно што Зоран Заев токму на „Курир.рс“ го даде она интервју во кое ја плука Владата на Србија. Зад сѐ стојат милиони евра кои албанските бизнисмени блиски на терористичките организации ги дадоа за валканата кампања во Македонија....

ЏАФЕРИ МУ СЕ НАЛУТИЛ НА ЗАЕВ: Стрипформер открива нетрпеливост помеѓу Заев и Талат!

Стрипформер открива! Талат Џафери му се налутил на Заев поради изјавата дека македонците и србите се браќа! Џафери: Зошто зборуваш дека Македонците и Србите се браќа? Па нели ние сме браќа? Заев: Ама, не бери гајле, Талат, Јас и Ти сме...

АЛБАНЦИТЕ МУ СЕ ЗАКАНУВААТ НА ЗАЕВ: Ти дадовме пари за голема Албанија, сега направи ја!

На албанскиот платеник, лидерот на СДСМ,Зоран Заев, му се закануваат неговите финансиери, пишува Информер.рс. Според Информер, Албанците од Швајцарија, од кои Заев зел пари за да со Албанците направи коалиција и да ја прифати тиранската платформа, му се закануваат со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img