October 2, 2023, 7:17 pm

Заев

АХМЕТИ И ЗАЕВ ВЕЌЕ ИМАА СРЕДБА: Следува Закон за јазици, промена на грбот и знамето

Првиот човек на ДУИ, Али Ахмети и претседателот на СДСМ Зоран Заев  вчера имале средба на која разговарале за понатамошните чекори на таканаречената коалиција помеѓу албанските партии. Од страна на Али Ахмети било посочено дека еден од првите чекори кои...

ЗАЕВ ПОЧНА СО ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА: Македонија пред распад

-Не ме викај ФИРОМ, викај ме Илирида, гласи порака на огромниот транспарент кој денеска во Тетово го развеаја поддржувачите на Заев. По нелегалниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието, Зоран Заев и СДСМ започнуваат со спроведување на Тиранската...

ЗОРАН ЗАЕВ ОД СОБРАНИСКАТА ГОВОРНИЦА ПОВИКА НА ПУЧ: Мнозинството ќе избере претседател во оваа сала, во друга сала, на скалите на ова Собрание

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска од собраниската говорница повика на државен удар и избор на нелегитимен претседател на Собранието на Република Македонија, надвор од собранискиот деловник и процедура, спротивно на Уставот.  Заев од говорницата се закани дека ќе...

ГРУЕВСКИ СО ДВОЈНО ПОГОЛЕМА ДОВЕРБА КАЈ ГРАЃАНИТЕ ОД ЗАЕВ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски има речиси двојна предност во однос на довербата кај граѓаните споредено со претседателот на СДСМ Зоран Заев. Најновите резултати од анкетата на Институтот за Политички Истражувања  од Скопје (ИПИС) покажуваат дека 26 проценти од граѓаните...

ЗАЕВ НА РАСПИТ ВО ОЈО: Треба да даде исказ во врска со истрагата што се води против него за изборни нерегуларности.

Зоран Заев, точно напладне пристигна во Основното јавно обвинителство Скопје, каде треба да даде исказ во врска со истрагата што се води против него за изборни нерегуларности. Заев во обвинителството дојде заедно со неговиот адвокат, Ване Андреев. Тој не даде...

МАКЕДОНЦИТЕ ГО БРАНАТ МИРОТ ВО РЕГИОНОТ: Ѓурковиќ смета дека во Македонија се води битка за зачувување на мирот на Балканот!

Битката која денес ја води македонскиот народ не e само одлучувачка битка за да ја зачуваат државата, нацијата и јазикот, туку и да ја зачуваат елементарната стабилност на овој дел од светот. Тоа во исто време е и битка...

(ВИДЕО)ПАРТНЕРСТВОТО НА ЗАЕВ И СЕЛА ЗАПЕЧАТЕНО ПРЕД АЛБАНСКАТА ДИЈАСПОРА: Заев се согласил на сè

Лидерот на СДСМ Зоран Заев не само што не се спротивставил на негирањето на македонскиот идентитет, туку пред албанската дијаспора во Берн, Швајцарија ги прифатил сите барања на коалициониот партнер Зијадин Села. Лично Села во изјава по средбата со албанската...

Прочитани игрите и манипулациите на Заев

Никој повеќе не верува на празните зборови и обидот затклулисно, на мала врата да се турка тиранската платформа. И експертската јавност, но и обичните граѓани многу лесно ги прочитаа игрите и манипулациите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев, кој  со...

СЕДУМ ОПШТИНСКИ ОРГАНИЗАЦИИ НА СДСМ СЕ КРЕВААТ НА НЕПОСЛУШНОСТ И МУ ПОРАЧУВААТ НА ЗАЕВ: Откажи се од платформата или следува колективна непослушност“

7 општински организации на СДСМ од Источна Македонија се креваат на непослушност против раководството на СДСМ и Зоран Заев. Порталот Журнал.нет објави дека до нив пристигнало писмо чија што веродостојност се уште не е поткрепена, но од она што може да...

ЗАЕВ АКО САКА НЕКА СЕ ВИКА И ЗЕКОЛИ: Но кога станува збор за државна политика, таа работа станува сериозна!

Не стивнуваат реакциите во јавноста по изјавите на опозицискиот лидер за двојазичноста, новиот Рамковен договор, федерализацијата и обвинувањата на сметка на Македонија за односите со соседите федерализацијата и обвинувањата на сметка на Македонија за односите со соседите. Последната таква изјава...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img