Заев

3aeB бил заљубен во Јелена:Животната приказна на премиерот

Шефот на македонската влада, Зоран Заев има биографија, каква повеќето политичари, не само од Балканот, можат само да сонуваат, пишува српски Курир. Во исповед за овој медиум, Заев објаснува како го поминал патот од продавач на лубеници до најважната...

3aeB: Првите милиони ги заработив од продажба на сушена пиперка

Македонскиот премиер Зоран Заев за српски „Курир“ ја раскажа својата животна приказна. Откри дека во младоста продавал лубеници, пиперки и домати на пазарот до Горњи Милановац, а и дека првите заработени милиони му се повразани со Србија. -Првата голема заработка...

3aeB замина за Букурешт, од трибините ќе ја бодри Makeдонија

Заев ќе навива за македонската репрезентација од трибините во „Букурешт“ Премиерот Зоран Заев денес ќе биде на трибините во Букурешт на првиот натпревар на македонската репрезентација на дуелот со Австрија. Македонија дебитира на големите натпреварувања, дел од државниот врв ќе биде...

Премиерот 3aeB го презентираше Интервентниот план за инвестиции (ИПИ 2021 – 2027): Peализираме проекти од највисок интерес на граѓаните, за забрзан развој на мakeдонската...

Преку јасна стратегија и амбициозен план за инвестиции може да ја постигнеме целта за забрзување на економскиот раст и подобар животен стандард за сите граѓани. Владата во четврток навечер дискутираше и усвои еден план којшто навистина е сериозна намера работена...

3aeв им рече бујрум на турските компании

Економската и трговската соработка се витални, затоа очекуваме поинтензивна динамика со новиот договор за слободна трговија кој е во подготовка, а кој има за цел да отвори повеќе врати за турските инвеститори. Ова го истакнал премиерот Зоран Заев на...

3аев најави отворање на 12.700 нови работни места

Скијачки одморалишта, фотоволтаични центри, ветерници, енергија од отпад, клинички центар, централа за гас, фабрика за челик, железница, гасификација, се само дел од новите инвестиции што ги објави премиерот Зоран Заев во рамките на планот за инвестиции 2021-2027. Според премиерот,...

ЦЕЛА ВЛАДА НА ОТВОРАЊЕТО НА ДИНО ПАРКОТ, ОД ДЕНЕС ПОЧНУВА СО РАБОТА ЗА ПОСЕТИТЕЛИ

Од денес за посетители се отвора Дино паркот во склоп на скопската Зоолошка градина. Дино паркот ќе работи од 9 до 21 часот, влезот ќе биде 50 денари и ќе се влегува од посебен влез од кај Градскиот парк,...

Стоилковски: Лукаревска доби висока функција во СДСМ затоа што не наплаќа 1.22 милиони евра данок на фирмите на Заев?

Не може да се напредува во СДСМ ако се нема дел или ако не се поддржува, затскрива криминал! Македонија се задолжува, долгот вртоглаво расте, Македонија е во рецесија, економијата е во слободен пад, наплатата на даноците е во лер,...

Бојко не шитна за ефтини пари, а сметката му ја остави на Заев

Од денешен аспект, Европската перспектива на Македонија изгледа подалечна од било кога досега, а главниот причинител на ваквата состојба по се изгледа дека е домашното несогласување околу дневнополитичките препирки помеѓу двата најголеми политички фактори, ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, кои не...

„Шарените“ би ги нарекле „лудаци“ – 1.200.000 денари чинеше денешната екскурзија на Заев, Филипче и Шахпаска

Ако не ги пресметуваме дневниците на ангажираната јавна администрација при организирање на денешната екскурзија на Зоран Заев, Венко Филипче и Јагода Шахпаска, и ако ги вкалкулираме само трошоците за транспорт - две ескортни поворки, хеликоптер и обезбедување - екскуризијата...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img