September 26, 2022, 8:08 pm

заедничка македонја

КАМИОНЏИИТЕ НА ЧЕЛО: Маса народ и камиони на улиците за заедничка Македонија

Боите на Македонија повторно се веат низ повеќе од 30 града и населени места низ државата. Над 100.000 граѓани се излезени да кажат гласно „не“ за плановите за федерализација, двојазичност и разнебитување на државата. „Не за тиранска платформа“, „Не...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img