December 9, 2023, 10:31 pm

замок

Четири деца загинаа во замок на дување во Австралија

Четири ученици загинаа, а неколку други беа тешко повредени кога налетот на ветерот го разнесе нивниот замок, на забава за крајот на школската година. Полицијата соопшти дека учениците во основното училиште во Девонпорт, северна Тасманија ја прославувале последната недела...

Златници стари 400 години одат на наддавање во Франција

Во мал замок на западот на Франција, пронајдено е богатство – златни парички од времето на кралевите Луј 13-ти и Луј 14-ти, објави денеска аукциската куќа „Ивоар Анже“, којашто ќе ги понуди на наддавање на крајот од септември. Кралските златници...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img