ЗАПЛЕНА

(Фото) Пpeтpec во Каратманово, зaплeнeти над 3000 парчиња пиpoтехички средства

По претходно добиени оперативни сознанија и обезбедена наредба за претрес, денеска (23.12.2021) е извршен претрес кај З.Р. (55) од с.Каратманово, општина Лозово во врска со недозволена трговија со пиротехнички средства, при што пронајдени се над 3000 парчиња пиротехнички средства....

Претрес во гевгелиско, приведено едно лице – еве што заплени полицијата во неговиот дом

Денеска (23.12.2021), полициски службеници од ОВР Гевгелија – Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје го лишиле од слобода С.Г.(44) од с.Богородица, гевгелиско. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени 228 семки од...

Запленети над 2000 парчиња пиротехнички средства

Во колонијална продавница во тетовско Долно Палчиште, сопственост на 58-годишниот Т.Р. од ова село, вчера вечерта полицијата пронајде и одзема 1380 разни видови пиротехнички средства. -Претходно, околу 18.20 часот пред угостителски објект на Градскиот плоштад во Тетово биле пронајдени 691...

Американската воена морнарица заплени оружје од Иран испратено кон Јемен

Американската воена морнарица соопшти дека запленила големо количество пушки калашников и муниција прошверцувани во рибарски брод од Иран, кои најверојатно биле испратени кон Јемен. Како што беше соопштено синоќа, патролни чамци на американската морнарица откриле оружје на рибарски брод без...

(Фото) Запленет автобус со фалсификат документација кој се движел од Скопје кон Истанбул

Денеска околу 17 часот на наплатната станица Миладиновци полициски службеници од Мобилната единица за компензаторни мерки при Одделот за гранични работи и миграции по извршена контрола одзеле автобус, соопственост на правно лице од Скопје, кој се движел на релација...

Приведен охриѓанец – запленети 3.260 парчиња петарди

На 16.12.2021 година во 11.10 часот, на булеварот „Туристичка“ во Охрид, полициски службеници го приведоа и лишија од слобода Р.Л.(21) од Охрид. -При извршена контрола и преглед на неговото возило „Опел Комбо“, пронајдени и одземени се 85 пакувања со 3.260...

Приведен дилер од Велес – еве што заплени полицијата

На 15.12.2021 во 01.30 часот во Велес, полициски службеници од СВР Велес го лишиле од слобода Д.П.(36) од Велес. По преземени мерки и активности и при преглед во неговиот двор биле пронајдени и одземени повеќе пакувања марихуана и амфетамин. По...

(Фото) Голема полициска акција: Пресечен меѓународен канал за транспорт на дрога од Албанија во вкупна вредност од околу 300.000 евра

Денеска (14.12.2021) полициски службеници од Бирото за јавна безбедност, поточно Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи заедно со САЕ „Тигар“, Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал и СВР...

Приведен дилер од Гевгелија – еве што заплени полицијата

На 10.12.2021 во 16.20 часот во Гевгелија во рамки на оперативна акција од полициски службеници од ОВР Гевгелија-Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје, по претходно обезбедена судска наредба, е лишен од слобода И.Д.(30) од Гевгелија, затоа што...

Приведени две лица во Кичево: При претрес во нивниот автомобил била откриена марихуана

На 06.12.2021 во Кичево, полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Г.М.(32) од Кичево и Х.Б.(28) од с.Подвис. При контрола на патничко возило „крајслер војаџер“, со скопски регистарски ознаки, во кое се превезувале, кај Г.М. била пронајдена и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Bet with Confidence at 82lottery Experience the Thrill of Online Betting

Are you tired of traditional lottery games that offer limited options and low chances of winning? Look no further,...
- Advertisement -spot_img