February 6, 2023, 4:43 am

ЗАПЛЕНА

Пoлициjaтa зaплeни злaтни монeти и вpши пpeтpecи нa пoвeќe лoкaции

Полицијата приведе две лица и заплени златни монети, по сознанија дека договориле продажба на монетите. „По добиени сознанија дека И.Н. од Прилеп, заедно со уште едно лице договориле продажба на златни монети на лице во Кочани, околу 11 часот на...

Bo Драч зaплeнeти oкoлy 300.000 eвpa внeceни oд Италија

Албанските царински службеници во пристаништниот град Драч открија 294.030 евра, скриени во камиони кои пристигнале со траект од Италија. – При контрола на втората контролна линија во камион управуван од лицето Ф.М. (29) открени се 282.265 евра скриени во повеќе...

(Фото) 3aплeнeти peкopдни 11,5 тoни kokaин вo Белгија во вpeднocт oд 450 милиoни eвpa

Белгиското сојузно државно обвинителство извести дека во транспортен контејнер од Гвајана е запленета рекордна количина, од 11,5 тони чист кокаин, како дел од акција против поголема криминална организација. Дрогата, запленета во пристаништето Антверпен, која била наменета за Холандија е уништена....

(Видео) Akциja вo Нeгoтинcкo: 3aплeнeти 50 килoгpaми мapихyaнa, пpивeдeн дилep

Педесет килограми марихуана биле запленети синоќа во неготинско, при што приведен бил 29-годишниот Е.Е., за МИА потврдија од МВР. -Во рамките на засилените мерки и активности на Министерството за внатрешни работи за сузбивање на нелегалната трговија со наркотици, полициски службеници...

(Видео) Гoлeмa akцијa вo близинa на гpaдcкитe гpoбиштa вo Охрид: 3aплeнeти oкoлy 100 килoгpaми хaшиш

Во текот на вчерашниот ден (25.10) Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во заедничка акција со полициски службеници од Одделот за специјални полициски операции и СВР Охрид пресече меѓународен транспорт...

ПОЛИЦИЈАТА НАПРАВИ УПАД ВО ,,ПОВАРДАРИЕ“:Пронајдена е поголема количина на жолта лозова ракија, без етикети со бандероли, со назнаки за продажба преку фирмата „Вино Жупа“...

Во координација со Министерството за внатрешни работи, во текот на вчерашниот ден откриена е поголема количина алкохол во правно лице во Кавадарци. По спроведување на акцијата најдени се над 9000 шишиња алкохол спакувани во количина од по 0,7 литри...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img