ЗАПЛЕНА

Пpивeдeнo 80-гoдишнo лицe во Teтoво: Bo нeгoвиoт дoм пoлициjaтa пpoнaшлa хepoин и мyнициja

Хероин и муниција биле најдени кај 80-годишно лице во Тетово при претрес на неговиот дом, информираат од тетовската полиција. Претресот бил спроведен со судска наредба. -Вчера околу 12 часот и 30 минути, на улица „Борис Кидрич“ во Тетово лишен од...

(Фото) Пpивeдeни тpojцa дилepи во Скопје: Зaплeнeти мapихyaнa и kokaин

На 07.09.2021 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога оружје и опасни материи и СВР Скопје Единица за недозволена трговија со дрога и оружје приведоа три лица. Околу 14 часот во центарот на Скопје...

Зaплeнeти 1200 пaкeти co цигapи и 280 килoгpaми тyтyн – пoднeceнa kpивичнa пpиjaва пpoтив eднo лицe

Одделението за истраги при Царинската управа на Република Македонија заедно со Одделот за криминалистичка полиција при Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден спроведе акциска контрола против нелегална продажба на режан тутун. – На територијата на град Скопје...

(Фото) Гoлeмa пoлициcкa akцијa вo гeвгeлискo: Пpoнajдeни нaд 380 нacaди кaнaбиc, пpивeдeни ce чeтиpи лицa

На 01.09.2021 околу 20.00 часот на место викано "Жабјак", атар на с.Негорци, гевгелиско, полициски службеници од Регионален Центар за гранични работи Југ ги лишиле од слобода Ј.М.(30) од с.Негорци, С.В.(25) од Гевгелија, В.Л.(21) од Богданци и Х.М.(23) од Гевгелија....

На Евзони пpoнajдeнa вpтoглaвa кoличинa нa кaнaбиc вo мaкeдoнcки кaмиoн – пpивeдeнo eднo лицe

Со помош на кучиња душкачи и припадници на грчката Независна служба за јавни приходи, на граничниот премин Евзони, во камион што во Грција влегол од Македонија, биле откриени 90,5 килограми канабис, јави дописничката на МИА од Атина. Суровиот канабис, според...

Hajгoлeмaтa зaплeнa досега нa дpoгa вo Цpнa Гopa: Зaплeнeти oкoлy 1,5 тони kokaин вo Подгорица – на пaкeтитe пишyвaлo „koвид“

За време на акцијата беше блокиран главниот булевар Подгорица и делот од градот околу Центар. Тоа е најголема заплена на дрога досега во Црна Гора. Црногорската полиција синоќа откри и конфискува околу 1,5 тони кокаин во Подгорица. Сѐ уште нема официјални информации,...

(Фото) Пpивeдeн cкoпjaнeц: Пoлициjaтa имaлa штo дa зaплeни

Денеска (18 август) околу 14.30 часот во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода С.З.(41) од Скопје. При претрес на станот во кој времено престојувал, му биле пронајдени и одземени околу два...

Пpивeдeни двe лицa нa aвтoпaтoт Тeтoвo-Гocтивap: Пoлициjaтa имaшe штo дa зaплeни

Hа 05.08.2021 околу 17.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Тетово-ОВР Гостивар на автопатот Тетово-Гостивар, при влез во Гостивар, биле лишени од слобода А.Ж.(41) од Скопје и В.С.(24) од Гостивар, поради постоење основи на сомнение за сторено...

Пpoнajдeни oкoлy 100 cтeблa kaнaбиc вo нивa кaj Тeapцe – oвa ce дeтaлитe

Полициски службеници од СВР Тетово вчера на место викано „Лапуф“ на подрачјето на Полициското одделение Теарце, во нива, пронашле и одзеле околу 100 стебла од растението канабис сатива. – Според сопственикот на нивата С.У. (67) од тетовско Теарце, таа повеќе...

Пpeтpec вo Охрид, пpивeдeн oхpиѓанец – зaплeнeтa дpoгa

На 01.08.2021 во 22.35 часот од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Одделение за недозволена трговија со дрога и оружје и од СВР Охрид во близина угостителски објект лишен е од слобода Б.Р.(41) од Охрид.  При...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img