August 18, 2022, 11:22 pm

заработка

(Видео) Новиот „Spiderman“ викендов заработи 253 милиони долари – Уште малку ќе ги надмине и „Avengers“

Најновиот филм за авантурите на Спајдермен „Пат без враќање“ го постигна третиот најдобар резултат на сите времиња во Северна Америка, заработувајќи 253 милиони долари за време на викендот, според привремената проценка на специјализираната агенција „Ексхибитор Рилејшнс“. Филмот, кој Холивуд и...

(Видео) Луна Ѓогани и Марко од само едно видео заработија 5.000 евра

Ријалити-ѕвездите Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ за еден ден, и тоа само од еден видеоклип, заработија 5.000 евра. Станува збор за видеоснимката во која првпат ја претставуваат својата ќеркичка Миа. Поранешните „задругари“ речиси секој ден објавуваат видеа на својот јутјуб-канал, во...

Цеца Ражнатовиќ од оваа песна има заработено 775.000 евра за 4 часа – за кој хит станува збор?

Фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ пред точно десет години од само една песна заработила 775.000 евра, и тоа верувале или не, за само четири часа. Во прашање е темата „Штета за мене“ која долго време била најавувана и веднаш станала хит....

Швepцeнeгеp зapaбoтил 80.000 дoлapи зa eднa фpaзa вo „Тepминaтop“

Актерот Арнолд Шварценегер е најпознат по улогата во „Терминатор“, од која исто така заработи многу добро, бидејќи бил платен по изговорени зборови. Добил неверојатни 21.429 долари по изговорен збор во филмот „Терминатор 2: Судниот ден“, пишува „Лад Бајбл“. Тој глумеше во...

Машала: „Фајзер“ заработи пет милијарди долари во првиот квартал од оваа година

Деловните резултати на американската фармацевтска компанија „Фајзер“ за првиот квартал на 2021 година ги надминаа сите очекувања на Вол Стрит, а компанијата шокирана од големиот скок на продажбата на вакцината против 19, нагло ги зголеми финансиските проекции за тековната...

Од зapaбoткaтa ќe ви ce cвpти вo глaвa: Деветгодишно момче тpeтa година по ред е најплатен јутубер

Деветгодишно момче заработи речиси 30 милиони долари оваа година од отпакувањето и рецензирањето играчки и игри, што трета година по ред го направи најплатен јутјубер. Рајан Каџи од Тексас заработи 29,5 милиони долари од својот Јутјуб канал „Светот на Рајан“,...

Фајзер, Бионтек и Модерна ќe зapaбoтaт 32 милиjapди дoлapи cлeднaтa гoдинa

До пред неколку недели сè беше неизвесно, а потоа Велика Британија започна да ја користи вакцината, најпрво само за постара популација. Кон тоа се придружија и САД, и сега веќе можеме да зборуваме за „појасни бројки“, т.е. за тоа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img