заштитен ѕид

И Полска ќе гради ѕид за да се зaштити од авганистанските бeгaлци

Полскиот министер за одбрана Мариуш Блашчек на Твитер објави дека се планира изградба на силен ѕид, висок 2,5 метри, на границата со Белорусија. Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m. Więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img