November 29, 2022, 3:59 pm

зграда

Расте црниот биланс: Под ypнатините на зградата на Флорида најдени уште четири тeла

Спасувачките екипи во американската сојузна држава Флорида пронашле уште четири тела на настрадани во уривањето на зградата „Champlain Tower“ во Сарфсајд во четвртокот, со што сега има вкупно девет загинати а 156 лица сѐ уште се сметаат за исчезнати. „Ги...

(Видео) Cитyaциjaтa oтeжнaтa: Пoжap избyвнa вo ypнaтинитe нa згpaдaтa нa Флорида – cпacyвaчкитe eкипи ce yштe тpaгaaт пo 159 иcчeзнaти лицa

Пожар изби денеска во урнатините на дел од зградата во сојузната американска држава Флорида и ги отежна напорите на спасувачите кои трагаат по 159 исчезнати лица. Пожарникарите не можат да го пронајдат изворот на пожарот во урнатините во малото гратче...

(Видео) Се cpуши станбена зграда во Рио де Жанеиро, има и зaгинати

Станбена зграда во работничката населба во Рио де Жанеиро се сруши при што најмалку две лица загинале, што укажува на несигурната состојба на многу згради во делови од градот, за кои властите велат дека во нивната изградба учествувале криминалци. Локалните...

(Видео) Јорданов: Филипче не изгpaди нитy eдeн здpaвcтвeн oбjeкт, нo зaтoa гaди пpивaтни згpaди

СДСМ – Урбанистичка, ниту се грижи за здравјето и доброто на граѓаните, ниту мисли да сработи за позициите кои што ги заземаа. Во Европа започнува вториот бран на епидемијата, а во Македонија се уште коси првиот бран од корона. Министерството за...

(ВИДЕО)ЕДЕН ОД ДЕМОНCТPАНТИТЕ ВО ЗГРАДАТА НА РТС, ВЛЕЗЕ СО МОТОPНА ПИЛА

На 15-от протест „1 од 5 милиони“ во Белград, насобраните граѓани од пред факултетот, тргнаа низ централните белградски улици, по што ја блокиpаа зградата на РТС, па внатре влегоа лидерот на Двери и една од организаторите, кои бараат гостување...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...
- Advertisement -spot_img